9.5 C
Alba Iulia
Середа, 14 Квітня, 2021

Відео: В одеській академії працюють над створенням людиноподібного робота InMoov

 • В комп’ютерній академії «Шаг» у світлій і просторій лабораторії вирощують людиноподібного робота. Одеські розробники та інженери приєдналися до проекту InMoov, над яким паралельно працюють тисячі ентузіастів по всьому світу.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Думская“.

  Задум InMoov дуже простий і коротко описується двома словами: Open Source (відкритий вихідний текст). Ця методика дуже популярна серед незалежних груп, що створюють некомерційні продукти. Найвідоміші openSource-проекти – «Вікіпедія», а також сімейство операційних систем Linux, на яких працює більшість інтернет-серверів. Ніщо не заважає використовувати такий підхід і в інших сферах – наприклад, при проектуванні роботів.

  Ініціатор проекту InMoov – французький скульптор і інженер Гаель Ланжво (Gaël Langevin). Таке рідкісне поєднання талантів привело його до ідеї створити робота, максимально схожого на людину як зовні, так і за способом спілкування з ним.

  У 2012 році Гаель опублікував свої напрацювання – у вигляді моделей для роздруківки на 3D-принтері, креслень керуючої електроніки та базового програмного забезпечення. Він відмовився від виняткових авторських прав на свої розробки та опублікував їх під спеціальною ліцензією. Тепер кожен бажаючий може отримувати, змінювати, розповсюджувати й застосовувати результати в некомерційних цілях.
  З того часу безліч любителів робототехніки по всьому світу використовують напрацювання Гаеля для своїх експериментів, розвиваючи таким чином платформу InMoov. Ланжво залишається головним ідеологом і координатором проекту, до якого за ці роки приєдналися сотні ентузіастів і лабораторій на всіх континентах.

  «Одеський» робот InMoov – поки єдиний в Україні. Ідея приєднатися до проекту належить Сергію Ляшенко, який завідує ШАГівскою лабораторією робототехніки. Захоплений людина, він зумів захопити своїм ентузіазмом керівництво академії, і з минулого року людиноподібний робот, результат багаторічної творчості тисяч людей з усього світу, «прописався» в лабораторії на Єврейській вулиці. В Одесі під керівництвом Ляшенко їм займається група студентів у віці від 12 до 42 років.

  Робота InMoov вирощують, точніше – малюють на 3D-принтері. Спочатку роблять складові «частини тіла» – шкіру і кістки. Потім вони обростають «м’ясом»: двигунами, які відповідають за рух, «нервовою системою» з проводів, датчиками – органами почуттів і, звичайно, «мізками» – керуючими контролерами, які обіймають керівні посади рухом і поведінкою робота. Відзначимо, що найголовніший мозок в InMoov не “головний”, а “спинний» – загальне керівництво його поведінкою виконує спеціальний планшет, розташований у відсіку на спині робота.

  InMoov для Ляшенко – як велика дитина. Його доводиться вчити абсолютно всьому: слухати, розмовляти, рухати головою і руками, виконувати різні дії – від найпростіших до більш складних. Все, як у людей, хіба що памперси міняти нема потреби. Під час фотосесії Сергій Іванович поводився, наче люблячий батько, дитина якого йде на ранок в дитадок: поправляв проводки, дбайливо знімав порошинки й жваво радів кожному успіху свого підопічного. Цікаво, ревнують рідні Сергія до його дітищу?

  Фото: Думская

  Сьогодні в одеського робота є тулуб, дві руки та голова з двома відеокамерами очей, голосовим динаміком і нижньою щелепою, яка рухається в такт словам. Керують одеським роботом голосом (з ним можна говорити англійською мовою), він вміє виконувати прості команди, стежити за співрозмовником. Зараз одесити хочуть навчити його складніших речей – наприклад, дізнаватися і запам’ятовувати людей по обличчю – для цього знадобляться програмні й апаратні напрацювання в області розпізнавання образів і комп’ютерного зору.

  Розвиток нашого робота InMoov – поки ще факультатив. Але я впевнений: робота з ним повинна стати частиною програми навчання наших програмістів. Дуже важливо, щоб випускники мали не тільки досвід управління картинками на екрані і цифрами на серверах (хоча і це дуже важливо), але навчилися також управляти реальними об’єктами в реальному житті, – вважає Ляшенко.

  Керуючі програми для робота пишуть на мові Java, який входить в навчальну програму академії, тому знайти спільну мову з ним студентам нескладно.

  Як і належить маленькій дитині, робот росте не по днях, а по годинах, стає все більш розумним і розвиненим. Так, буквально сьогодні він обзавівся потужним підсилювачем, і тепер його слова будуть добре чутні навіть в найбільших і багатолюдних аудиторіях.

  Скоро одеський InMoov обзаведеться власними ногами – вони вийдуть «з-під пера» ШАГівского 3D принтера. Сергію Ляшенко та його помічникам належить нова важлива робота: робота потрібно буде навчити ходити, тримати рівновагу і координувати свої рухи.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять,...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  ХКБМ закуповує комплектуючі для виробництва бронетехніки

  До двох десятків тендерів на закупівлю партій різних запчастин для бронетранспортерів БТР-4 були завершені (визначені переможці очікують укладання відповідних контрактів) у лютому-березні...

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з доставлення вантажів по Дніпру з...

  “Авіакон” модернізував гелікоптер Мі-8МТ для Сухопутних військ ЗСУ

  ДП "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпрому", передало армійській авіації Сухопутних військ ЗС України відремонтований та модернізований гелікоптер...

  Нігерія споживає чверть експорту українських ковбасних виробів

  Нігерія є найбільшим імпортером українських ковбасних виробів, її частка складає рівно чверть.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Центр дослідження...

  “Антонов” замовив у США розробку системи завантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178

  Американські підрядники за 2,6 мільйона доларів розробляють системи завантаження, розвантаження і повітряного десантування вантажів для літаків Ан-178-100Р Повітряних Сил Збройних сил України.

  Зараз читають

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в...

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  Українська компанія розвиває доставлення вантажів з країн Європи до низки дніпровських портів

  Судноплавна компанія Argo Shipping, на додачу до виконання ряду рейсів до Європейських країн, планує здійснювати рейси з...

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал...