9.5 C
Alba Iulia
Середа, 1 Лютого, 2023

Верховна Рада ухвалила закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”

За його ухвалення проголосували 278 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної” є найповнішим: містить 60 статей, вносить зміни до понад 50 законодавчих актів та охоплює понад 30 різних сфер суспільного життя. Він забезпечить комплексний ефект, необхідний для утвердження української мови та захисту прав громадян на отримання інформації та послуг українською мовою.

Регулює застосування саме державної мови, а не мов узагалі. Такий підхід відповідає європейській практиці мовного регулювання, він дозволяє уникнути непотрібного змішування і протиставляння в одному законі державної мови та інших мов із геть іншим статусом і функціями. 

У першому читанні Рада ухвалила документ 4 жовтня 2018 року. Підготовка «мовного» законопроекту до другого читання тривала близько чотирьох місяців. За цей час комітет ВР з питань культури та духовності опрацював понад дві тисячі поправок, які надійшли від народних депутатів.

Документом пропонується, зокрема, створити Національну комісію зі стандартів державної мови та запровадити посаду уповноваженого із захисту державної мови.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають