9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 12 Квітня, 2021

В Україні зріс попит і виробництво еклерів

 • Ринок заварних тістечок повністю контролює вітчизняний виробник.

  Одними з популярних у вітчизняних споживачів видів ласощів є заварні тістечка-еклери. Попит на цю продукцію, що не відноситься до товарів першої необхідності, чутливий до рівня купівельної спроможності населення, зниження якої призвело до деякого падіння ринку.

  Нині негативна тенденція подолана, покупці вже можуть дозволити побалувати себе солодким, і виробництво еклерів показує стійке зростання. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.ua.

  На ринку даних товарів домінує вітчизняний виробник, частка якого в період 2013 – першої половини 2017 року, практично досягла 100%.

  Імпорт незначний і не перевищує 1% від загальної кількості продажів, оскільки продукція швидко псується, а в Україні достатньо потужностей для забезпечення ринку.

  Попри майже повне заповнення внутрішнього ринку заварних тістечок українською продукцією, експортні поставки еклерів у 2013-2016 роках не відбувались.

  Відсутність експорту також пояснюється специфікою товару. Через невеликого терміну зберігання тістечок, їх збут можливий тільки при наявності системи швидкої доставки свіжої готової продукції в торговельні точки, що поки не вдалося здійснити вітчизняним виробникам щодо закордонний ринків.

  Додаткові складнощі викликає необхідність враховувати смакові переваги споживачів інших країн і конкуренцію з боку місцевих кондитерів.

  Зосередженість ринку заварних тістечок на внутрішньому споживачеві визначає його залежність від стану вітчизняної економіки. Тому економічна і політична криза останніх років, який призвів до зниження доходів населення, девальвації гривні й втрата контролю над територіями Криму та частині Луганської та Донецької областей, не міг не позначитися негативно на рівні споживання еклерів.

  Що почалося відновлення економіки і її зростання в поєднанні з підвищенням купівельної спроможності населення будуть сприяти збільшенню попиту на кондитерську продукцію, в тому числі та заварні тістечка, а значить очікується і стабільне зростання виробництва цієї продукції. Можлива поява на ринку і незначною експортної складової збуту в разі налагодження контактів із зарубіжними партнерами, але головним напрямком роботи виробників еклерів залишиться задоволення внутрішньоукраїнського попиту.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  ДТЕК використовує дрон-кулю для інспекції виробництва

  В результаті співпраці Innovation DTEK, ДТЕК Енерго і DroneUA, захищений дрон Elios 2, вироблений швейцарською компанією Flyability, був успішно протестований і введений...

  “Укроборонпром” працює над створенням керованих снарядів 155-мм з дальністю 50 кілометрів

  В України продовжують розвивати тематику керованих боєприпасів в рамках програми "Квітник"/"Барвінок". Про амбітні плани з розвитку боєприпасної галузі Концерну розповів директор Дивізіону...

  Міноборони отримає літак Ан-148 від “Антонова” та гелікоптер Мі-8

  Літак Ан-148-100В та гелікоптер Мі-8МТВ-1 зі складу Державного авіаційного підприємства "Україна" (підпорядкована ДУСі) передають у розпорядження Міністерству оборони України.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Укравтодор” розпочав ремонт автодороги на території Чорнобильської зони (фото)

  У Чорнобильській зоні стартували ремонтні роботи на 40 кілометровій ділянці дороги між КПП "Дитятки" і КПП "Прип'ять" та під'їзду до ЧАЕС.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами Європейського Союзу.

  Зараз читають

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий...

  Пошуково-рятувальна служба відремонтує адміністративну будівлю в Бердянську

  Казенне підприємство «Морська пошуково-рятувальна служба» реконструює будівлю Морського рятувального підцентру КП “МПРС” у місті Бердянськ Запорізької області.

  Заводі «Океан» прийняв на ремонт черговий суховантаж (фото)

  У Миколаєві 8 квітня на Суднобудівному заводі «Океан» стало для проходження ремонту судно SOLKA 2.

  Розпочалась реконструкція автомобільного мосту через Північно-Кримський канал на автодорозі Р-47

  У Херсонській області "Укравтодор" розпочав реконструкцію 60-річного 111-метрового мосту, який забезпечує рух автомобільного транспорту через Північно-Кримський канал...