9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

В Україні зріс попит і виробництво еклерів

Ринок заварних тістечок повністю контролює вітчизняний виробник.

Одними з популярних у вітчизняних споживачів видів ласощів є заварні тістечка-еклери. Попит на цю продукцію, що не відноситься до товарів першої необхідності, чутливий до рівня купівельної спроможності населення, зниження якої призвело до деякого падіння ринку.

Нині негативна тенденція подолана, покупці вже можуть дозволити побалувати себе солодким, і виробництво еклерів показує стійке зростання. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.ua.

На ринку даних товарів домінує вітчизняний виробник, частка якого в період 2013 – першої половини 2017 року, практично досягла 100%.

Імпорт незначний і не перевищує 1% від загальної кількості продажів, оскільки продукція швидко псується, а в Україні достатньо потужностей для забезпечення ринку.

Попри майже повне заповнення внутрішнього ринку заварних тістечок українською продукцією, експортні поставки еклерів у 2013-2016 роках не відбувались.

Відсутність експорту також пояснюється специфікою товару. Через невеликого терміну зберігання тістечок, їх збут можливий тільки при наявності системи швидкої доставки свіжої готової продукції в торговельні точки, що поки не вдалося здійснити вітчизняним виробникам щодо закордонний ринків.

Додаткові складнощі викликає необхідність враховувати смакові переваги споживачів інших країн і конкуренцію з боку місцевих кондитерів.

Зосередженість ринку заварних тістечок на внутрішньому споживачеві визначає його залежність від стану вітчизняної економіки. Тому економічна і політична криза останніх років, який призвів до зниження доходів населення, девальвації гривні й втрата контролю над територіями Криму та частині Луганської та Донецької областей, не міг не позначитися негативно на рівні споживання еклерів.

Що почалося відновлення економіки і її зростання в поєднанні з підвищенням купівельної спроможності населення будуть сприяти збільшенню попиту на кондитерську продукцію, в тому числі та заварні тістечка, а значить очікується і стабільне зростання виробництва цієї продукції. Можлива поява на ринку і незначною експортної складової збуту в разі налагодження контактів із зарубіжними партнерами, але головним напрямком роботи виробників еклерів залишиться задоволення внутрішньоукраїнського попиту.

Останні новини:

Зараз читають