9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 8 Грудня, 2022

В Україні запрацює електронна система яка зробить 98% держпослуг доступними через інтернет

В Україні буде введена електронна система “Трембіта”, яка дозволить українцям дізнатися хто з чиновників, коли і з якою метою цікавився їх персональними даними.

В Україні з’явиться нова система електронної взаємодії між державними реєстрами “Трембіта”, яка зробить 98% держпослуг доступними через інтернет. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ABCnews.

“Трембіта” буде запущена в найближчі місяці. Дана електронна система покликана спростити і прискорити взаємодію громадян з державними органами. Наприклад, процедура оформлення соціальної допомоги при народженні дитини буде займати всього один день замість десяти.

Також за допомогою даної системи громадяни України зможуть дізнатися, хто з чиновників, коли і з якою метою цікавився їх персональними даними.

Відзначається, що подібна система працює в 60 країнах світу. “Трембіту” вводить консорціум з Естонії та України у співпраці з Державним агентством України з питань електронного урядування. Фінансову підтримку надав Євросоюз, а також уряду Естонії та Швеції.

Реалізація електронної системи, до якої Україна йшла довгих два роки, дозволить громадянам стати справжніми власниками інформації про себе, – заявила керівник проекту EGov4Ukraine, співробітниця Академії електронного управління Естонії Марі Педак. Відзначимо, що серед країн ЄС Естонія посідає перше місце за рівнем розвитку цифрових технологій в сфері держпослуг.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають