9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

В Україні забезпечують розробку одного з найбільших уранових родовищ у Європі

Співробітники Новокостянтинівської шахти (входить до складу ДП “СхідГЗК”) показали процес видобутку уранової руди делегації Міненерговугілля на чолі з в.о. державного секретаря Міністерства Юлією Підкоморною та Голові Державної інспекції ядерного регулювання України Григорію Плачкову.

З цією метою було здійснено спуск у шахту на горизонт – 300 м, де відбулось ознайомлення з підземними гірничими потужностями та процесомвидобутку уранової руди. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Після підйому із шахти члени делегації оглянули поверхневий комплекс та процеси навантаження руди і очистки шахтних вод.

Шахтарі, які працюють на глибині 300 м, – свого роду бійці, які забезпечують енергобезпеку нашої країни. Хочу зазначити, що Міністерство піклується про дотримання соціальних гарантій та безпеку працюючих, – зазначила Юлія Підкоморна.

У свою чергу генеральний директор ДП “СхідГЗК” Олександр Сорокін повідомив:

Ми здійснюємо заходи із забезпечення соціального захисту та мотивації персоналу. Протягом минулого року двічі було підвищено заробітну плату працівникам підприємства, що склало 26% у порівнянні із заробітною платою працівників у 2016 році, а також заплановане істотне підвищення тарифних ставок та посадових окладів працівників з 1 березня поточного року.

Довідково: Новокостянтинівське родовище було відкрите в 1975 році за методикою, розробленою під час відкриття Ватутінського родовища силами Кіровської геологорозвідувальної експедиції.

Із 1984 року розпочався активний період спорудження шахти та забезпечення виконання розвідувальних і гірничо-капітальних робіт, які виконувалися запланованими темпами до початку 90-х років минулого сторіччя, коли в Україні було прийнято мораторій на розвиток атомної енергетики.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають