9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

В Одесі будівлю призначену для військового гуртожитку передали у приватну власність

Одеський готель «Витязь», який у 2017 році повернули Міністерству оборони України і який військові обіцяли використовувати в якості гуртожитку для контрактників, знову опинилася в приватних руках.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

Як з’ясували журналісти, ще в кінці 2018 року будівлі площею 3515,70 кв.м. на проспекті Шевченка, 8/5 передали в оренду на десять років ПП «Будинок побутових послуг». Відповідний договір компанія уклала з регіональним відділенням Фонду держмайна. Згідно з документом, в колишньому готелі розмістять хімчистку, перукарню, сервіс по ремонту радіо та відеоапаратури, електротехніки та побутових приладів, ремонту одягу та взуття, а також реставрації килимів.

Відзначимо, що в реєстрі прав на нерухоме майно власником будівлі досі зазначена держава в особі Міністерства оборони України.

Свідоцтво про право власності Міноборони отримало ще в далекому 2004 році, але оригінал документа був втрачений. У 2007 році «Витязь» передали на баланс концерну «Військторгсервіс», а потім — в оренду приватній компанії «Детокс +» на 10 років за символічну плату. З 2014 року готель не працював.

У 2015 році військова прокуратура Одеського гарнізону відкрила кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем «невстановленими особами» регіонального відділення Фонду держмайна і філії «Одеського управління військової торгівлі» Концерну «Військторгсервіс». Їх викрили в навмисному заниженні розміру орендної плати за укладеним з ПП «Детокс +» договором. Судячи з усього, провадження нічим не закінчилося, оскільки в реєстрі судових рішень останній документ датований серпнем 2017 року.

При цьому паралельно розгортався ще один процес. У лютому 2016 року ФДМУ подав до суду на екс-орендаря «Детокс +», де вимагав повернути будівлю « Військторгсервісу» і стягнути недоотриману орендну плату. У вересні 2018 року Господарський суд Одеської області задовольнив позов і розірвав договір оренди з «Детокс +». Також суд зобов’язав компанію повернути будівлю балансоутримувачу — концерну «Військторгсервіс», – заплатити понад 2 млн гривень заборгованості по орендній платі, а також залишки амортизаційних відрахувань на суму майже 3 млн гривень.

Це рішення набрати чинності, і «Витязь» повернувся в розпорядження МО. 4 грудня 2018 року в реєстрі прав на нерухомість було зроблено запис про реєстрацію права власності на об’єкт за державою. Тоді ж в будівлі почалися ремонтні роботи, і в Міноборони заявили, що в ньому поселять військовослужбовців контрактної служби.

Однак буквально через два тижні готель передали в оренду приватникам. Публіці про це не повідомили.

Що відбувалося з будівлею протягом 2019 року, з’ясувати не вдалося. У лютому 2020 року ПП «Будинок побутових послуг» отримало дозвіл на реконструкцію. Проєктувальник — КП «Центр інженерних досліджень», а підрядником виступає ТОВ «СК-Омега».

Кореспондент «Думської» зв’язався з «Будинком побутових послуг» і попросив розповісти, що планується зробити з колишнім готелем. Директор ПП Олександр Козлов заявив, що подробиці може пояснити юрист, який незабаром зв’яжеться з редакцією. Однак ніяких коментарів журналісти так і не отримали.

ПП «Будинок побутових послуг» зареєстровано в селі Ряснопіль Березівського району Одеської області. Його заснували екс-депутат Одеської міськради Андрій Губанкова, його батько Юрій Губанков і житель Ряснополя Олександр Козлов.

Юрій Губанков — власник і президент найбільшого приватного стивідора Одеського порту «Бруклін-Київ». Є президентом Асоціації стивідорних компаній Одеського морського порту. Його син Андрій був депутатом Одеської міськради шостого скликання від Партії регіонів. Входив до складу депутатської групи прихильників Геннадія Труханова «Довіряй справам».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають