9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Фото: В Одесі запрацював перший в Україні симулятор пасажирського Boeing 737 NG

Нещодавно на Фонтані заробив перший і поки єдиний в Україні симулятор пасажирського Boeing 737 NG – центр FlySim.

Кабіна «Боїнга» відтворена в найдрібніших деталях. Автор цих рядків побував у кількох десятках різних типів кабін літаків, починаючи з радянських «Туполєва» і «Ілюшиних» і закінчуючи сучасними «Еірбасамі», «Бомбардьє» і «Ембрайєр». Нутрощі симулятора повністю відповідають цій оригінальній кабіні 737-х «Боїнгів» так званої «нової генерації» (NG). Всі тумблери, перемикачі, педалі, руд (ручка управління двигунами), штурвали, а також програмне забезпечення комп’ютера і індикація дисплеїв точнісінько, як у справжній кабіні.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Думская“.

Навіть закабинном простір, з аеропортами, злітно-посадочними смугами, морями, небом, горами і іншим, вдалося зробити не плоским, а досить реальним і живим. Це, до речі, ноу-хау творців симулятора – одеських ентузіастів авіації Семена Пастерначенко і Павла Тренчук: за склом – увігнута панель, на яку проектується зображення. У тренажері, на який вони витратили чималу суму, втілені й інші їхні унікальні розробки.

В першу чергу симулятор необхідний чинним льотчикам цивільної авіації для підтримки навичок пілотування. Наприклад, тут легко можна змоделювати ситуацію, коли літаку під час посадки необхідний догляд на друге коло. У реальному житті це трапляється нечасто, є навіть льотчики, ні разу не зіткнулися з такою проблемою, але пілоту треба бути готовим до всього. Сама процедура відходу на друге коло нескладна, але потрібна чітка послідовність дій. До речі, під час здійснення цього маневру розбилося чимало літаків: пілоти просто не вміли ними управляти в подібній ситуації.
У цього симулятора немає гідроприводів для зміни просторового положення кабіни з метою імітації перевантажень (такий тренажер коштує мільйони доларів), але пілотам вони і не потрібні. Багатьом льотчикам українських авіакомпаній, що встиг спробувати одеський «Боїнг», апарат сподобався. Всі говорять про майже 100-відсоткове копіюванні реальних режимів польоту.

Раніше літали на перенавчання в Ригу. А там робота на схожому тренажері коштує 200 євро на годину. Тут і краще, і дешевше, – поділився враженнями один з пілотів.

Чи не професіоналам, а просто любителям авіації напевно буде цікаво взяти участь в пілотуванні. У перші секунди після відриву, завдяки реалістичною зображенні на увігнутому дисплеї, відчуваєш реальне відчуття польоту і набору висоти, ось тільки вуха не закладає. Всі основні європейські і світові аеропорти відображаються з хорошим рівнем деталізації. Будівлі, споруди, вишки, локатори і інші елементи інфраструктури повністю відповідають реальності.

За словами інструкторів, хоча FlySim працює менше місяця, вже знайшлися люди, які регулярно приходять політати. В основному це, звичайно, льотчики, як колишні, так і діючі, які з різних причин тимчасово залишилися без штурвала. Треба сказати, за допомогою професіоналів власники тренажера самі багато чому навчилися в пілотуванні і експлуатації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають