9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

Фото: В Одесі запрацював перший в Україні симулятор пасажирського Boeing 737 NG

 • Нещодавно на Фонтані заробив перший і поки єдиний в Україні симулятор пасажирського Boeing 737 NG – центр FlySim.

  Кабіна «Боїнга» відтворена в найдрібніших деталях. Автор цих рядків побував у кількох десятках різних типів кабін літаків, починаючи з радянських «Туполєва» і «Ілюшиних» і закінчуючи сучасними «Еірбасамі», «Бомбардьє» і «Ембрайєр». Нутрощі симулятора повністю відповідають цій оригінальній кабіні 737-х «Боїнгів» так званої «нової генерації» (NG). Всі тумблери, перемикачі, педалі, руд (ручка управління двигунами), штурвали, а також програмне забезпечення комп’ютера і індикація дисплеїв точнісінько, як у справжній кабіні.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Думская“.

  Навіть закабинном простір, з аеропортами, злітно-посадочними смугами, морями, небом, горами і іншим, вдалося зробити не плоским, а досить реальним і живим. Це, до речі, ноу-хау творців симулятора – одеських ентузіастів авіації Семена Пастерначенко і Павла Тренчук: за склом – увігнута панель, на яку проектується зображення. У тренажері, на який вони витратили чималу суму, втілені й інші їхні унікальні розробки.

  В першу чергу симулятор необхідний чинним льотчикам цивільної авіації для підтримки навичок пілотування. Наприклад, тут легко можна змоделювати ситуацію, коли літаку під час посадки необхідний догляд на друге коло. У реальному житті це трапляється нечасто, є навіть льотчики, ні разу не зіткнулися з такою проблемою, але пілоту треба бути готовим до всього. Сама процедура відходу на друге коло нескладна, але потрібна чітка послідовність дій. До речі, під час здійснення цього маневру розбилося чимало літаків: пілоти просто не вміли ними управляти в подібній ситуації.
  У цього симулятора немає гідроприводів для зміни просторового положення кабіни з метою імітації перевантажень (такий тренажер коштує мільйони доларів), але пілотам вони і не потрібні. Багатьом льотчикам українських авіакомпаній, що встиг спробувати одеський «Боїнг», апарат сподобався. Всі говорять про майже 100-відсоткове копіюванні реальних режимів польоту.

  Раніше літали на перенавчання в Ригу. А там робота на схожому тренажері коштує 200 євро на годину. Тут і краще, і дешевше, – поділився враженнями один з пілотів.

  Чи не професіоналам, а просто любителям авіації напевно буде цікаво взяти участь в пілотуванні. У перші секунди після відриву, завдяки реалістичною зображенні на увігнутому дисплеї, відчуваєш реальне відчуття польоту і набору висоти, ось тільки вуха не закладає. Всі основні європейські і світові аеропорти відображаються з хорошим рівнем деталізації. Будівлі, споруди, вишки, локатори і інші елементи інфраструктури повністю відповідають реальності.

  За словами інструкторів, хоча FlySim працює менше місяця, вже знайшлися люди, які регулярно приходять політати. В основному це, звичайно, льотчики, як колишні, так і діючі, які з різних причин тимчасово залишилися без штурвала. Треба сказати, за допомогою професіоналів власники тренажера самі багато чому навчилися в пілотуванні і експлуатації.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».

  Академія наук України супроводжує роботу всіх стратегічних галузей національної економіки

  Установи Національної академії наук України займаються обслуговуванням та підтриманням роботи усіх, без винятку, стратегічних галузей національної економіки....

  Українська керамічна броня виходить на державні випробування

  З 2018 року фахівці ДП "СЗТФ "Прогрес" разом з київськими науковцями працюють над реалізацією досить цікавого проєкту...

  ArcelorMittal інвестує близько $1 мільярда в екологічну модернізацію виробництва в Кривому Розі

  Компанія ArcelorMittal впровадить в Україні інвестиційну програму «Сталевий мільярд», у рамках якої інвестує майже один мільярд доларів...