Міністерство внутрішніх справ України розпочало реалізацію проєкту з посилення баз морської охорони в Маріуполі та Бердянську.
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.
19 квітня, міністр МВС Арсен Аваков здійснив робочу поїздку до Маріуполя. Він взяв участь в навчаннях спецпідрозділу КОРД. Крім того, відбулося інспектування позицій підрозділів що входять в систему МВС, які залучені до проведення ООС, для визначення необхідних заходів для додаткової оборони. Також Аваков проінспектував базу полку “Азов” і вручив нагороди військовослужбовцям і працівникам МВС.
В ході візиту, міністр оглянув технічне оснащення і зброю морської охорони.
За інформацією Арсена Авакова, в Бердянську базу морської охорони доведеться створювати практично з нуля. Там заплановано будівництво їдальні, кампусу, КПП та медичного пункту.
У Маріуполі вже наявну базу на Приморському бульварі посилюватимуть. Тут з’являться новий паливний заправник, розширена стоянка для військового морського транспорту, водолазна станція і додаткове водолазне обладнання. Буде побудовано укриття і проведено комплексний ремонт приміщень.
Торік, завдяки підтримці партнерів, стартувало облаштування пунктів базування в Бердянську та Маріуполі, крім того, було розгорнуто Бердянський дивізіон катерів морської охорони.
Також, у листопаді 2020 року стало відомо, що США побудують військові містечка в Бердянську та Маріуполі для підрозділів Морської охорони Державної прикордонної служби України. Метою проєкту є підтримка розвитку інфраструктури та потенціалу Морської охорони Держприкордонслужби України Урядом США через Програму з експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS), Бюро Держдепартаменту США у справах міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового ураження, Державний департамент США.
Практична реалізація проєкту передбачає будівництво та облаштування за стандартами НАТО в Бердянську та в Маріуполі місць розташування та несення служби особливих підрозділів Морської охорони – відділів спеціальних дій.

Нові модульні військові містечка забезпечать компактне і доцільне розташування підрозділу та зручний пункт базування корабельно-катерного складу, завдяки чому стане можливим максимально оперативний вихід чергового підрозділу в море для виконання службових завдань.