9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

В Індії завершилось будівництво заводу з виробництва кальцинованої соди який розробив Харківський науковий інститут

Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії (НІОХІМ, Харків) завершив проект будівництва заводу з виробництва кальцинованої соди в Індії, в штаті Гурджарат.

Про це повідомила директор інституту Ірина Довгалюк. За її словами, контракт на будівництво заводу і передачу ноу-хау був підписав у квітні 2012 року. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Status quo.

28 лютого на заводі відбудеться перший пробний пуск технологічного обладнання. За пуском спостерігатимуть фахівці інституту. Потім підприємство поетапно введуть в експлуатацію. Це перший содовий завод, розроблений НДІ за роки незалежності України, – зазначила Довгалюк.

За її словами, дохід НДІ від реалізації проекту склав 5 млн.дол.

Для інституту – це значна сума. Але крім грошей підприємство значно підвищило свій рейтинг на міжнародному ринку інжинірингових послуг. НИОХИМ фактично, є єдиним в світі підприємством, здатним комплексно проектувати високоефективні і екологічно безпечні содові заводи, – зазначила Довгалюк.

Потужність заводу – 500 тис. тонн соди в рік. НІОХІМ виграв тендер, в якому брали участь інжинірингові компанії з усього світу. Інноваційний проект був розроблений спеціально для індійського содового заводу. За передачу ноу-хау в якості інтелектуальної власності індійська сторона заплатила 1 млн.дол.

Останні новини:

Зараз читають