9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

В Держенергоефективності обговорили механізми фінансової підтримки підприємств для стимулювання їх до енергоефективності

Механізми фінансової підтримки підприємств, які планують проводити енергоефективні заходи, обговорили фахівці Держенергоефективності, Українсько-данського енергетичного центру, представники бізнесу і банків у рамках тематичного круглого столу.

У дискусії взяли участь представники «АрселорМітал Кривий Ріг», Української асоціації вапняної промисловості, Асоціації виробників пінопласту, «Укрхлібпром», «УКРКОНДПРОМ», «Нафтогаз України», «Інсолар-клімат», «УКРВТОРМА», «Радомишль», «Укрпиво», «Оболонь», «Хмільпиво», «Хенкель Баутехнік», «Альфа-ЕСКО», Укргазбанку, Укрексімбанку та інших. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Держенергоефективності.

За результатами круглого столу представники бізнесу наголосили на необхідності запровадження енергоменеджменту та проведення енергомодернізації промислових об’єктів.

Представники банківських установ вже надають кредити на реалізацію енергоефективних заходів на підприємствах під 6% річних в іноземній валюті та 17-22% річних у національній валюті та заявили про готовність співпраці в рамках розробки механізму.

У співпраці із представниками бізнесу Держенергоефективності планує розробити механізм надання відшкодування підприємствам частини кредитів, залучених на енергоефективні заходи, який буде містити:

  • перелік енергоефективних заходів, на які буде надаватись державна підтримка;
  • мінімальні рівні скорочення споживання енергії та суми відшкодування;
  • вимоги до підприємств, наприклад, наявність системи енергоменеджменту та беззбиткова господарська діяльність.

Держенергоефективності запрошує бізнес та фінансові установи активно долучитися до розробки зазначеного механізму.

Останні новини:

Зараз читають