9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Уряд започатковав роботу “Ради інновацій” в рамках підтримки політики технологічного розвитку держави

Кабінет Міністрів України в рамках підтримки політики технологічного розвитку держави започаткував роботу Ради інновацій, яка має стати ефективним інструментом взаємодії Уряду, бізнесу та представників наукових кіл, а також майданчиком напрацювання важливих рішень у цій сфері. Засідання Ради провів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Цей механізм має правильно працювати, – зазначив Глава Уряду.

Учасники засідання відзначали, що в Україні щороку реєструється близько 3 тис. винаходів, понад 7 тис. корисних моделей та близько 2 тис. корисних зразків. Але лише одиниці розробок знаходять прикладне рішення і перетворюються в технології. І проблема в тому, що українські інновації існують здебільшого на папері або «іммігрують» разом з винахідниками за кордон. При цьому намагання профінансувати науку не призводять до бажаного ефекту, в тому числі через те, що процес капіталізації в цій сфері відсутній. Винахід патентується, але його практична цінність не визначається і не відслідковується. Не менш актуальним є й той факт, що в Україні існує великий дисбаланс в кількості навчальних закладів вищої освіти та закладів професійної освіти. Як підкреслювали учасники зібрання, університетів сотні, а «стояти за верстатом немає кому». Отже, руху в практичну площину розробок немає. І це потрібно змінювати.

З огляду на все сказане, Глава Уряду нагадав, що цього року в Україні працюватиме Фонд підтримки інновацій та стартапів. Його бюджет становить близько 50 млн грн, і за оцінкою Кабінету Міністрів ці кошти можуть профінансувати близько 80 найбільш перспективних проектів. Окрім того, є велике прагнення допомогти науковцям – з огляду на ухвалення необхідних регуляторних рішень, які поліпшать ситуацію і дозволять всім задіяним сторонам співпрацювати більш конструктивно.

За підсумками засідання, координатором роботи Ради інновацій призначено Міністра Кабінету Міністрів Олександра Саєнка.

Я також пропоную створити операційний план спільної роботи, аби ми змогли рухатися вперед і місяць за місяцем, – сказав Глава Уряду.

Останні новини:

Зараз читають