9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

Українські ударні безпілотники тренуються протидіяти надводним цілям

Українські безпілотні ударні літальні апарати Bayraktar TB2 вже декілька діб проводять тренування та злагодження над Тендрівською косою.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Саме тут знаходиться військово-морський полігон, де відпрацьовують вправи підрозділи Військово-Морських Сил Збройних сил України.

Обсяг тренувань які проводять у національному флоті на цьому полігоні доволі широкий – від висадки десанту до артилерійських стрільб. Наприклад, тут проходили випробування бронетранспортеру БТР-4 у модифікації, що адаптована для морської піхоти. Крім того, полігон використовувався і для випробувань малих броньованих артилерійських катерів.

Нещодавно Туреччина задіяла свої ударні безпілотні літальні апарати Bayraktar TB2 проти морських цілей на навчаннях Mavi Vatan-2021, тому є велика вірогідність, що українські БПЛА також відпрацьовували подібні удари на полігоні.

blank
Маршрути польоту українських ударних безпілотних літальних апаратів Bayraktar TB2 на Тендрівській косі 26 березня 2021 року Зображення: Twitter/360°Radar

За маршрутом польоту видно, що здебільшого БПЛА літали над водною частиною полігону та лише декілька разів кружляли над самою косою.

Нагадаємо, що Командувач Військово-морських сил ЗС України контрадмірал Олексій Неїжпапа розказав, що до кінця року національний флот поповниться ударними безпілотними літальними апаратами Bayraktar TB2.

14 грудня 2020 року між Україною й Туреччиною було підписано угоди про передачу технологій та виробництво корветів типу «ADA» й ударних безпілотних авіаційних комплексів типу «Bayraktar» в інтересах ВМС ЗСУ.

Серед завдань ставиться висвітлення надводної обстановки в Азовській і Чорноморській операційних зонах, видачі цілевказівок, здійснення вогневого ураження противника, як на морі, так і на суші.

БПЛА Bayraktar TB2 розробила та виготовляється компанією Baykar Makina та постачається на озброєння низки країн, серед яких Туреччина, Катар, Україна, Азербайджан.

Останні новини:

Зараз читають