9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 29 Січня, 2023

Українські курсанти завершили стажування на польському вітрильнику (фото)

Курсанти ІІ-го курсу Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» завершили відпрацювання завдань інтенсивної програми морської практики на вітрильнику Військово-Морських Сил Республіки Польща — ORP Iskra.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Тривало воно більше одного місяця, безпосередньо в морі під вітрилами курсанти провели майже 10 днів.

Протягом морської практики курсанти Інституту ВМС разом з іншими членами екіпажу вітрильника працювали в такелажі, тобто з усіма снастями на судні ‒ тросами, канатами, линвами. Взаємодіяли з польськими моряками під час роботи на щоглах: фок-щоглі, грот-щоглі та бізань-щоглі, при розгортанні та відповідно згортанні вітрил.

Наприклад, у кожного моряка на судні був свій кінець канату, так званий фал, якого своєчасно, за командою, треба розгорнути, щоб запустити в дію якесь конкретне вітрило. Взагалі роботи з вітрилами на судні для всіх вистачало. Щоб не було збоїв, працювати з «фалами» треба відповідально та головне одночасно усім відповідальним на щоглах.

blank
ORP Iskra в ході навчального походу Фото: Інформагентство «АрміяInform»

Крім того, курсанти щоденно несли вахту на рулі, виконували обов’язки сигнальника, вчилися проходити складні для судноплавства морські райони, де щоденно триває інтенсивний рух транзитних суден, визначали координати руху, набували необхідних навичок для орієнтування у морі тощо. Під час походу застосовували керівні документи й вимоги, за якими працюють на кораблях країн-членів НАТО.

“Загалом майбутні українські морські офіцери на борту цього вітрильника разом з польськими моряками пройшли випробування у багатомильному морському поході. По плану ми перетнути під вітрилами спочатку Балтійське море, пройшли Кільський канал у Німеччині, що з’єднує Балтійське і Північне моря, увійшли до Північного моря, перетнули протоку Ла-Манш та Кельтське море”, ‒ розповів капітан 2 рангу Андрій Буга.

blank
Українські курсанти на польському вітрильнику ORP Iskra Фото: «АрміяInform»

За словами керівника морської практики, старшого викладача кафедри кораблеводіння та штурманського озброєння Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія» капітана 2 рангу Андрія Буги, стажування проходило відповідно до програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP).

“Далі зайшли з візитом до головної військово-морської бази французьких ВМС на Атлантичному океані ‒ в порт Брест. Відпочивши та набравшись сил, екіпаж вітрильника вирушив у Біскайську затоку. Тут розпочалось найцікавіше, ми потрапили у 6-бальний шторм. Це було справжнє морське випробування на злагодженість дій екіпажу судна. Зважаючи, що вітер був в корму судна, курсанти мали змогу добре попрацювати з вітрилами в екстремальних умовах. Наша практика на вітрильнику ORP Iskra завершилась в Португалії в порту Порту”, — розповів Андрій Буга.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають