9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Українські експерти в Тегерані оглянули уламки літака МАУ: пожежа почалася не з двигунів

“На двигунах немає слідів пожежі” – інформація про роботу державної комісії з розслідування обставин падіння українського “Боїнга” в Тегерані на 14.00

Про це з посиланням на джерело в комісії повідомив журналіст Юрій Бутусов.

“В даний час наша група прибула на місце, куди звозять уламки літака. Це відкритий майданчик, куди звозять все, що знайшли в околицях.”

“В даний час я спостерігаю обидва двигуни літака — і не бачу на них слідів пожежі. Сюди доставлені фрагменти правого крила — там теж немає слідів пожежі. Тобто версія несправності двигунів, вибуху двигунів, на даний момент не підтверджується. Літак горів — але версія виходу з ладу двигунів не підтверджується.”

“Начальник управління цивільної авіації Ірану Алі Абідзаде представив нам попередню інформацію, яка відома зараз іранцям. Літак вилетів в 6.13, але через 5 хвилин на висоті 2400 метрів літак почав падати, загорівся і потім розбився.”

“За твердженням іранських диспетчерів, ніяких повідомлень з борту літака від екіпажу не надходило. Літак нібито розвернувся до аеропорту, але чи був цей розворот керованим або не вже не керованим ми поки не розуміємо.”

“Нам поки не надали дані радарів управління повітряним рухом. Немає інформації, які літаючі об’єкти могли перебувати поблизу літака і зіткнутися, чи був пуск ракети. Але цю інформацію нам обіцяють надати.”

“Обидві чорні скриньки літака знайдено. Вони пошкоджені при падінні і пожежі, але їх можна відновити. Іранці не збираються щось від когось засекречувати, вони відповідно до Чиказької конвенції збираються надавати доступ до розслідування і до розшифровки чорних ящиків всім сторонам, включаючи американців, виробників літака, а також всім країнам, громадяни яких загинули.”

“В Ірані сьогодні і завтра державні свята. Але розраховуємо, що один-два дня і ми зможемо скласти всю попередню інформацію. Іранці демонструють нормальний діалог, немає сигналів, що якусь інформацію навмисно хочуть приховати, поки все досить коректно і відкрито”.

На даний момент, які попередні висновки на 9 січня, 14.00.

1. Літак вийшов з ладу, на його борту виникла пожежа, але не в результаті несправності двигунів, а в результаті іншої причини. Таким чином, причини виникнення пожежі на борту не відомі.

2 Літак був фактично новий, і сама по собі зв’язок і система управління, багаторазово дубльовані, вийти з ладу не могли, немає ознак несправності, про яку було б відомо наземним службам.

3. За штурвалом були досвідчений перший пілот Олексій Наумкин, з нальотом в 12 тисяч годин, другим пілотом був Сергій Хоменко з нальотом в 7,6 тисяч годин, колишній військовий льотчик. Немає сумнівів, що обидва цих людини мали високу стійкість до стресів і були добре підготовлені до дій в екстремальних умовах. Вивести їх з ладу могло тільки раптова подія, яке одночасно вразило б систему зв’язку, управління і екіпаж величезного літака. Якихось звичайних технічних причин для цього бути не може. Навіть якби двигуни зруйнувалися в повітрі без вибуху і без пожежі, у екіпажа було б час вийти в ефір.

4. Відсутність будь-яких переговорів з диспетчером і відсутність пожежі в двигунах говорить про те, що версія терористичного акту, зіткнення з дроном або вибуху зенітної ракети вельми вірогідна.

5. Записи радарів аеропорту покажуть обставини в момент катастрофи, і тоді буде ясно – зближувалися чи якісь об’єкти чи ні. Таким чином, навіть саму дику ракетну версію на даний момент виключити не можна.

6. Іран на даний момент не демонструє жодних ознак приховати обставини трагедії, готовий надавати всю інформацію і діяти згідно з правилами міжнародної організації цивільної авіації.

Будемо продовжувати збирати інформацію по ситуації.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають