9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Лютого, 2023

Україна вводить спецмито на імпорт автомобільної техніки з Білорусі

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила встановити спецмито в розмірі 35% від митної вартості на імпорт автобусів, вантажних і спеціальних автомобілів з Білорусі.

Про це йдеться в повідомленні Комісії в газеті “Урядовий кур’єр”, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

У Комісії зазначили, що були встановлені факти дискримінаційних і недружніх дій з боку Білорусі.

“Було встановлено, що урядом Республіки Білорусь створено штучні бар’єри щодо імпортованих з України колісних транспортних засобів у вигляді утилізаційного збору і нерівних умов участі в державних закупівлях, в результаті чого ускладнюється доступ продукції українських підприємств на ринок Республіки Білорусь. Такі дії суперечать статтям 5 та 6 Договору про зону вільної торгівлі від 18.10.2011 (СНД), статті 2 Угоди між урядом України та урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17.12.1992 та вважаються дискримінаційними і недружніми діями в розумінні положень Закону та Порядку”, – йдеться в повідомленні Комісії.

Спеціальне мито буде застосовуватися з моменту набрання законної сили рішенням Комісії та до встановлення факту припинення Білоруссю дискримінаційних і недружніх дій щодо України.

Рішення Комісії набирає чинності через 10 днів з дня публікації згаданого повідомлення.

blank

Під дію 35% мита потрапляють автобуси (транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше), вантажівки з дизельними двигунами та масою 5-20 тонн і понад 20 тонн (виняток зробили для автомобільних шасі).

Також мито діятиме на спецтехніку (автокрани, автомобілі-прибиральники для доріг, автогідропідйомники, автомобілі для поливу та автомобілі-майстерні).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають