9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Україна вперше отримала Національну стратегію екологічної політики до 2030 року

 • У Національній стратегії екологічної політики до 2030 року закладені ключові показники ефективності (КРІ) для України.

  Про це заявив заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо під час Шостого засідання Панелі Східного партнерства з питань довкілля та зміни клімату, де йшлося про формування цілісного та довгострокового бачення політики держав-партнерів з охорони довкілля. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінприроди.

  Микола Кузьо наголосив, що в Україні зараз триває формуванні нової політики управління відходами та  розробляється системний підхід до моніторингу якості води та повітря, а також заходи із впровадження низьковуглецевої стратегії.

  Усі наші цілі закладені у Стратегії державної екологічної політики до 2030 року. Над документом працювали спеціалісти із усіх галузей, із міжнародних та українських організацій. Вперше нами були прописані конкретні показники, яких маємо досягнути до 2030. Вони – реалістичні за поточних економічних та соціальних умов і є одними із наших пріоритетів, – сказав Микола Кузьо.

  Крім того, він нагадав, що Україна значно просунулася в імплементації європейського екологічного законодавства та виконанні своїх зобов’язань щодо  запровадження екологічних вимог, на зразок діючих в країнах ЄС. Зокрема, було ухвалено закони «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку», які зобов’язують враховувати  потреби довкілля ще на етапі розробки та ухвалення рішень.

  Міжнародні партнери відзначають прогрес у впровадженні інструментів оцінки впливу на довкілля. Під час дискусій,  зокрема, експерти ЮНЕП відзначили,  що виконання ОВД коштує бізнесу біля 1% загальної інвестиції в проект та займає порівняно небагато часу,  якщо проект добре підготовлений. Це дає змогу попередити значні негативні наслідки для довкілля і здоров’я людей. Тобто вигода набагато перевищує витрати. Відповідальний бізнес це розуміє і вчиться ефективно працювати в рамках нової процедури. Маємо багато успішних прикладів, – пояснив Микола Кузьо.

  Він також повідомив, що Єдиний реєстр ОВД  містить уже десятки звітів бізнесу та висновків уповноважених органів.

  Є проблеми у тих,  хто погано підготувався і місяцями працює над оцінкою впливу свого проекту. Найчастіше це суб’єкти державного сектору економіки. Саме суб’єкт визначає скільки часу потрібно для підготовки оцінки. Закон цього не регулює. Ми готові розглянути можливість і провести ще навчання для таких суб’єктів,  щоб допомогти, – сказав Микола Кузьо.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Донецька залізниця відремонтувала 133 кілометри колій

  Донецька залізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 133,16 кілометра колії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  Польща продовжує співпрацювати з Україною для ремонту винищувачів Міг-29

  Польща співпрацює з Україною по ремонту радянських винищувачів МіГ-29 зі складу національних повітряних сил.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти $1,22 млрд у свій розвиток.

  «Антонов» готовий добудовувати літаки Ан-74 для Збройних сил без російських деталей

  Державне підприємство “Антонов” готове розпочати практичну роботу по 100% заміні матеріалів, комплектуючих та цілих агрегатів російського походження в літаках сімейства Ан-72/74 за...

  Зараз читають

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано...

  Україна побудує новий міст через річку Дністер

  Україна профінансує будівництво моста через Дністер, який повинен стати частиною нової магістралі між Києвом і Кишиневом.

  У Дніпрі реконструюють палац спорту «Метеор»

  У Дніпрі реконструюють універсальний Палац спорту «Метеор», що наразі знаходиться у занедбаному стані.