9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Україна відкрила Генеральне консульство в столиці канадської провінції Альберта

В Едмонтоні – столиці канадської провінції Альберта – відкрили Генеральне консульство України. В урочистостях, взяв участь Міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Це знакова подія, – заявив Павло Клімкін після церемонії перерізання стрічки. – Цим самим Україна визнає особливу роль, яку відіграла українська громада на Заході Канади, а також відкриває двері для торговельних та інвестиційних контактів.

Після церемонії відкриття установи Павло Клімкін особисто привітав першого відвідувача Генконсульства – дворічного Данилка, – якому оформили документ про набуття громадянства України.

blank

У провінції Альберта проживає понад 350 тисяч канадців українського походження. Новоутворене Генеральне консульство обслуговуватиме інші провінції Західної Канади – Саскатчеван, Британську Колумбію, а також Юкон та Північно-Західні Території.

Це прагматичне рішення: воно спирається на географію і на могутній бізнес-потенціал, який є в Альберті, – пояснює Посол України у Канаді Андрій Шевченко. – Але це й емоційне рішення: ми повертаємо борг перед українцями Прерій, які поколіннями будували Канаду, зберігаючи мрію про незалежну Україну.

Генеральне консульство в Едмонтоні стало першим, яке Україна відкрила після початку російської агресії. До цього часу в Канаді працювали українське Посольство в Оттаві та Консульство в Торонто.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають