9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Січня, 2021

Україна посіла 50 місце зі 157 за якістю людського капіталу

 • В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун разом з українською делегацією взяла участь у щорічній зустрічі МВФ та Світового банку.

  Цьогоріч говорили про необхідність розвитку найбільшого світового активу — людського капіталу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу МОЗ України.

  У світі фінансів сферу охорони здоров’я розглядають в контексті витрат, як в Україні, так і в будь-якій іншій країні. Коли насправді фінансування цієї сфери треба розглядати як інвестиції. 795 мільйонів людей не мають достатньо їжі, щоб вести здоровий активний спосіб життя. Це складно уявити у 2018 році. Але інвестиції в розвиток харчової промисловості вже змінюють життя мільйонів. З 7,4 мільярдів населення світу половина не отримує необхідні медичні послуги. Для того, щоб змінити це, маємо зсунути парадигму фінансування сфери охорони здоров’я — з витрат на інвестиції, – говорить доктор Уляна Супрун.

  За оцінкою Світового банку Україна посіла 50-те місце зі 157-ми за якістю людського капіталу. Індекс людського капіталу враховує шанси дожити до 5 років, тривалість освіти, витривалість дорослого населення.

  Він порівнює продуктивність працівника, яким стане новонароджений, із тим, якого рівня він або вона могли б досягнути, якби були цілком здорові й добре освічені. Оцінка варіюється в 0 до 1. Україна набрала 0,65 балу.

  За оцінками Світового банку дитина, народжена в Україні зараз, матиме 65% продуктивності від максимально можливої. А близько 81% нинішніх 15-річних жителів України доживуть до 60 років.

  Україна увійшла до перших 6 країн, які взяли участь у пілотному проекті Світового банку та стали імплементаторами індексу людського капіталу. Зараз до цього проекту доєднались вже 28 країн.

  Отримали цінні рекомендації від Світового банку щодо інвестицій у сферу охорони здоров’я, які вже почали виконувати завдяки змінам фінансування медицини:

  • Забезпечити розумне та ефективне використання того бюджету, який вже виділяє країна.
  • Збільшувати інвестиції держави в людський капітал – здоров’я та освіту. Мобілізувати додаткові ресурси, наприклад через спрямування податків з алкоголю/тютюну напряму на охорону здоров’я через спеціальний бюджетний фонд.
  • Забезпечити системність цих інвестицій – політичне зобов’язання урядів, закріплене на рівні державних стратегій. Щоб країни менше залежали від зовнішніх ресурсів, більше працювали системно з бюджетами країни.
  • Не гнатися за цифрами, а також прагнути забезпечувати високу якість медичних послуг і освіти.

  Автоматический альтернативный текст отсутствует.

  Трансформація системи охорони здоров’я, яка почалася з первинної медичної допомоги, базується на науково-обґрунтованих принципах, орієнтується на потреби пацієнта та прискорює прогрес України до забезпечення загального охоплення населення послугами охорони здоров’я, що буде повністю впроваджено з 2020 року.

  Найбільшою перешкодою до успіху залишається російська окупація і військова агресія, а також відповідні культурні та інформаційні маніпуляції й обман. Тому також закликала світову спільноту посилювати тиск на Росію. Спільне протистояння Кремлю та звільнення окупованих ним територій — запорука зростання людського капіталу в усьому світі, – підкреслила доктор Уляна Супрун.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Одесі починають закупівлі електробусів особливо великої місткості

  Перший проєкт закупівлі електробусів в Одесі було розглянуто та схвалено сьогодні, 26 січня, на засіданні депутатської комісії...

  Україна закуповуватиме напряму в НАТО цілу низку військового обладнання

  У 2021 році безпосередньо в НАТО Україна закуповуватиме снайперські гвинтівки, машини розмінування, парашутні та радарні системи. Передає Національний Промисловий Портал з...

  Індія замовила в Україні комплектуючі до авіаційних ракет на $8 мільйонів

  Україна поставить Індії запасні частини для авіаційних ракет Р-27 класу «повітря-повітря».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defence Express.

  Завод «Маяк» розробив високоточні верстати для власних виробничих потреб

  ПАТ «Завод «Маяк», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розробив два високоточних верстати серії Mayak Weapons, для використання у виробничому процесі заводу.

  «Аеророзвідку» реорганізують у частину Об’єднаних сил та науковий підрозділ

  Центром впровадження та супроводження автоматизованих систем оперативного (бойового) управління А2724 «Аеророзвідка» реорганізовують.Про це повідомила пресслужба частини на сторінці у Facebook. Передає Національний...

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю ініціативу НАН України її Президент...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  Зараз читають

  На Харківщині оновили автодорогу Мерефа – Зміїв

  На Харківщині в межах програми «Велике будівництво» оновили 15,4 км дороги Т-21-01 Мерефа – Зміїв, ремонт на...

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.

  Завод «Маяк» представив мультикаліберну платформу «КалашНаш»

  Українське підприємство Завод «Маяк», що входить до складу концерну «Укроборонпром» представило мультикаліберну платформу «КалашНаш».

  НАН України проведе повну інвентаризацію матеріально-технічної бази та земельних ділянок установ

  У 2021 році Національна академія наук України планує провести повну інвентаризацію матеріально-технічної бази та земельних ділянок установ....