9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Україна посіла 50 місце зі 157 за якістю людського капіталу

 • В.о. міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун разом з українською делегацією взяла участь у щорічній зустрічі МВФ та Світового банку.

  Цьогоріч говорили про необхідність розвитку найбільшого світового активу — людського капіталу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу МОЗ України.

  У світі фінансів сферу охорони здоров’я розглядають в контексті витрат, як в Україні, так і в будь-якій іншій країні. Коли насправді фінансування цієї сфери треба розглядати як інвестиції. 795 мільйонів людей не мають достатньо їжі, щоб вести здоровий активний спосіб життя. Це складно уявити у 2018 році. Але інвестиції в розвиток харчової промисловості вже змінюють життя мільйонів. З 7,4 мільярдів населення світу половина не отримує необхідні медичні послуги. Для того, щоб змінити це, маємо зсунути парадигму фінансування сфери охорони здоров’я — з витрат на інвестиції, – говорить доктор Уляна Супрун.

  За оцінкою Світового банку Україна посіла 50-те місце зі 157-ми за якістю людського капіталу. Індекс людського капіталу враховує шанси дожити до 5 років, тривалість освіти, витривалість дорослого населення.

  Він порівнює продуктивність працівника, яким стане новонароджений, із тим, якого рівня він або вона могли б досягнути, якби були цілком здорові й добре освічені. Оцінка варіюється в 0 до 1. Україна набрала 0,65 балу.

  За оцінками Світового банку дитина, народжена в Україні зараз, матиме 65% продуктивності від максимально можливої. А близько 81% нинішніх 15-річних жителів України доживуть до 60 років.

  Україна увійшла до перших 6 країн, які взяли участь у пілотному проекті Світового банку та стали імплементаторами індексу людського капіталу. Зараз до цього проекту доєднались вже 28 країн.

  Отримали цінні рекомендації від Світового банку щодо інвестицій у сферу охорони здоров’я, які вже почали виконувати завдяки змінам фінансування медицини:

  • Забезпечити розумне та ефективне використання того бюджету, який вже виділяє країна.
  • Збільшувати інвестиції держави в людський капітал – здоров’я та освіту. Мобілізувати додаткові ресурси, наприклад через спрямування податків з алкоголю/тютюну напряму на охорону здоров’я через спеціальний бюджетний фонд.
  • Забезпечити системність цих інвестицій – політичне зобов’язання урядів, закріплене на рівні державних стратегій. Щоб країни менше залежали від зовнішніх ресурсів, більше працювали системно з бюджетами країни.
  • Не гнатися за цифрами, а також прагнути забезпечувати високу якість медичних послуг і освіти.

  Автоматический альтернативный текст отсутствует.

  Трансформація системи охорони здоров’я, яка почалася з первинної медичної допомоги, базується на науково-обґрунтованих принципах, орієнтується на потреби пацієнта та прискорює прогрес України до забезпечення загального охоплення населення послугами охорони здоров’я, що буде повністю впроваджено з 2020 року.

  Найбільшою перешкодою до успіху залишається російська окупація і військова агресія, а також відповідні культурні та інформаційні маніпуляції й обман. Тому також закликала світову спільноту посилювати тиск на Росію. Спільне протистояння Кремлю та звільнення окупованих ним територій — запорука зростання людського капіталу в усьому світі, – підкреслила доктор Уляна Супрун.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною...

  КБ «ЛУЧ» представило макет модернізованого зенітно-ракетного комплексу ближньої дії «Стріла-10 «Луч»

  КБ «ЛУЧ» презентувало на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» модернізований зенітний ракетний комплекс ближньої дії «Стріла-10...

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...