9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Червня, 2022

Україна має намір приняти участь у будівництві LNG-терміналу в Хорватії

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляє, що Україна зацікавлена ​​в участі в проекті будівництва терміналу скрапленого природного газу (LNG) на острові Крк (Хорватія).

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну за підсумками зустрічі Климпуш-Цинцадзе з віце-прем’єр-міністром, міністром економіки, підприємництва та ремесла Хорватії Мартіною Даліч в Загребі, передає МінПром.

Україна готова підтримувати масштабні проекти Хорватії для зміцнення енергетичної безпеки Європи. Зокрема, ми готові обговорити можливий формат участі України в проекті LNG-терміналу на острові Крк і розвитку Південного газового коридору, – заявила Климпуш-Цинцадзе.

У свою чергу Даліч підкреслила, що LNG-термінал – це не проект для суто хорватського ринку, а внесок Хорватії в європейську енергетичну безпеку, він повинен стати точкою входу для країн Східної та Центральної Європи.

Його успіх безпосередньо залежить від зацікавленості та участі інших країн. Ми сподіваємося, що Україна теж стане учасником цього проекту і отримає вигоду від нього. Однак для цього повинна бути побудована певна інфраструктура, – зазначила хорватський віце-прем’єр-міністр.

Хорватський LNG-термінал для транспортування зрідженого газу повинен бути побудований на острові Крк в Адріатичному морі. Його передбачувана потужність складе від 4 до 6 млрд куб. м газу в рік.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають