9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Україна і Франція підписали угоду про спільне дослідження Антарктики

Українські вчені зможуть долучитися до проведення досліджень на французьких антарктичних і субантарктических станціях.

Такої домовленості досягли директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН, представник уряду України в Секретаріаті договору про Антарктику Дмитро Чеберкус і Ів Френо, директор Французького полярного інституту імені Поля-Еміля Віктора, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Капітал.

По обраним проектам ми плануємо почати двостороннє співробітництво в сфері дослідження Антарктики. Завдяки цьому наші вчені, наприклад, отримають можливість долучитися до наукових досліджень на французьких антарктичних і субантарктических станціях. Причому це можуть бути як короткострокові проекти, так і тривалі – на термін до одного року, – зазначив Чеберкус, додавши, що українські вчені вже зацікавилися двома проектами з досліджень на архіпелазі Кергелен.

Зокрема, французька сторона запропонувала Україні для співпраці ряд наукових проектів за такими напрямками, як геологія, клімат, жива природа, астрономія, сейсмологія тощо.

Ів Френо пообіцяв підтримувати публікації вчених за підсумками цих досліджень в наукових виданнях Франції.

Це дозволить підвищити публікаційну активність українських вчених і зробити нашу антарктичну науку більш видимою для світової наукової спільноти, – відзначають в МОН.

Сторони також домовилися провести спільний науковий семінар навесні 2018 року, тематика якого буде визначена пізніше.

Останні новини:

Зараз читають