9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Україна гармонізувала 91% стандартів до вимог ЄС

З моменту підписання угоди про вільну торгівлю з ЄС Україна прийняла 5105 національних стандартів, гармонізованих з вимогами ЄС.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Європейська Правда.

Протягом цього року планується прийняти ще близько 3000 національних стандартів, гармонізованих із нормами Європейського Союзу.

Угода про вільну торгівлю з ЄС відкрила нові можливості для експорту української промислової продукції, але на рівні технічних і технологічних вимог було багато роботи. У 2016 році ми суттєво трансформували систему технічного регулювання та стандартизації, зокрема ліквідовано 90% радянських ГОСТів. Замість цього ми розробили й прийняли 5105 національних стандартів, і тепер 91% гармонізовані зі стандартами ЄС. У 2019 році плануємо прийняти ще 3000 стандартів, – заявили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

З 2018-го року Україна набула повноправного членства в Метричній конвенції, а це відкриває нашій країні додаткові можливості для експорту.

З моменту набуття повноправного членства України в Метричній конвенції ми отримали визнання української системи вимірювань та її відповідності міжнародним вимогам з боку всіх 59 країн-членів конвенції. Це обов’язкова умова, щоб Україна набула повноправного членства в Міжнародній організації законодавчої метрології та продовжувала роботу над укладенням Угоди з ЄС про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів, – повідомляють у прес-службі Мінекономрозвитку.

Переважна більшість технічних стандартів Радянського Союзу, розроблених до 1992 року, з 1 січня 2019-го року втратили силу в Україні.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають