9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Учні гімназії на Львівщині створили соціальне підприємство в рамках всеукраїнського проєкту

Учні Самбірської гімназії заснували власне соціальне підприємство Make Mood, де виготовляють декоративні свічки із соєвого воску.

Заклад став єдиним на Львівщині, де вдалося реалізувати такий проєкт. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Твоє місто.

Кошти, вторговані з продажу першої свічки, юні підприємці передали на лікування дівчини, яка постраждала в ДТП.

Виробництво створили у межах проєкту впровадження соціального шкільного підприємництва. Гімназія у Самборі стала єдиним навчальним закладом, де вдалося запровадити такий досвід. Загалом в Україні у 2021 році участь у проєкті взяли 10 шкіл. Схожа ініціатива успішно працює у навчальних закладах Німеччини.

Ініціатором реалізації проєкту у Самборі став місцевий священник Олег Здреник. Працювати розпочали восени. З 25 членів команди до фінішу дійшли 18. Учасники вчилися створювати громадську організацію, опановували технологічний процес виробництва, загалом працювали на результат, щоб презентувати свій продукт. Головна мета проєкту – навчити дітей працювати в команді та освоїти основи підприємництва.

Підприємство є соціальним, відтак, всі доходи та прибутки учасники спрямовують на розвиток та суспільно корисні справи. Наприклад, під час відкриття фірми учні організували аукціон, на якому продали першу свічку за півтори тисячі гривень, і ці кошти передали на лікування дівчини, яка раніше постраждала в ДТП.

Надалі гімназистів чекає ще один етап у проєкті. Найкращі команди України зможуть поїхати у Німеччину, щоб поділитися своїм досвідом та навчитися нового у німецьких школярів-підприємців.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають