9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

У зоні відчуження встановлять масштабну діджитал-скульптуру ARTEFACT

За сприяння Державного агентства України з управління зоною відчуження вперше у зоні відчуження буде встановлено масштабну діджитал-скульптуру ARTEFACT, а всесвітньо відомі музиканти створять музичний супровід до неї з використанням звуків Чорнобиля.

Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агентства України з управління зоною відчуження.

Чорнобильська тематика завжди викликала неабиякий інтерес у громадськості та представників ЗМІ. А там, де є попит на інформацію, можуть з’являтися чутки, легенди і як результат – фейкові новини. Це все веде до дезінформації громадян щодо важливих питань. Тому агентство підтримує ініціативу організаторів ARTEFACT. Якісне, точне й правдиве інформування, боротьба з фейками і відповідальне споживання інформації – запорука розвитку нашої держави, – наголошує Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

Презентація скульптури у Чорнобилі, куди буде запрошено пресу з усього світу, відбудеться в жовтні. До цього часу зону відвідають артисти та пройде низка зустрічей з активної молоддю на тему захисту від фейкової інформації, фактчекінгу, розвитку критичної думки та медіаграмотності. Всі події арт-проекту стануть частиною документального кіно.

У рамках проекту ARTEFACT буде реалізовано низку заходів, серед яких:

  • Створення та встановлення у зоні відчуження унікальної інтерактивної digital-скульптури, яка спілкується зі спостерігачем;
  • Написання саундтреку до неї міжнародними артистами;
  • Створення бібліотеки звуків «Звуки Чорнобиля», яку зможуть використовувати музиканти з усього світу;
  • Лекторії з молоддю та працівниками креативних індустрій на тему постправди та підвищення медіаграмотності;
  • Інтерактивні виставки та комунікації на фестивалях та культурних заходах України;
  • Презентація digital-скульптури у Чорнобилі з організацією міжнародних прес-турів;
  • Створення документального кіно «АРТЕФАКТ».

Останні новини:

Зараз читають