9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

У Жулянах відкрили пам’ятник Сікорському (фото)

В аеропорту Київ імені Сікорського (Жуляни) сьогодні, 31 серпня, в День авіації України, був відкритий пам’ятник уродженцю української столиці Ігорю Сікорському.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

Пам’ятник був презентований за участю мера Києва Віталія Кличка, меценатом виступив сам аеропорт, що входить до інвестиційної групи UFuture. Автор монумента — скульптор Володимир Журавель.

Відкрили пам’ятник Віталій Кличко, а також засновник інвестиційної групи UFuture Василь Хмельницький.

Скульптуру Ігоря Сікорського створили, використовуючи 3D-принтер. Фігура виготовлена з бронзи, покрита темно-зеленою патиною і буде стояти на стилізованій гранітній півсфері. В руках авіаконструктор тримає кінетичну модель — перший у світі вертоліт. Лопати вертольота будуть обертатися під поривами вітру. Загальна висота пам’ятника з постаментом складає 7,2 м.

Ігор Сікорський народився в Києві. Саме Сікорський створив перший у світі вертоліт; сконструював літак “Ілля Муромець”, що став на початку ХХ століття рекордсменом за вантажопідйомністю. Вертольоти конструкції українського інженера першими перетнули Атлантику і Тихий океан. Розроблені фірмою І. Сікорського “Sikorsky Aeroengineering Corporation” вертольоти експлуатувалися майже в 50-ти країнах світу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають