9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

У військово-морському параді до Дня Незалежності України в Одесі візьмуть участь кораблі НАТО

У військово-морському параді в Одесі до 30-ї річниці відновлення Незалежності України, візьмуть участь кораблі країн НАТО.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на «Думську».

До кораблів та катерів Військово-морських сил ЗС України та Морської охорони ДПСУ долучиться плавсклад з Грузії, Італії, Болгарії, Румунії та Туреччини.

Найбільшим кораблем, що візьме участь в урочистостях, буде італійський есмінець Luigi Durand de la Penne (D560), що напередодні зайшов до Чорного моря.

blank
Італійський есмінець Luigi Durand de la Penne (D560) Фото: Twitter/Yörük Işık

Корабель вже відвідував Одесу з дружнім візитом чотири роки тому.

Болгарія відправить до нас фрегат «Дръзки» (41), раніше він та кораблі цього типу не бували в Одесі.

blank
Фрегат «Дръзки» (41) Фото: Вікіпедія/Dmytro Sergienko

Фрегат «Дръзки» на службі ВМС Болгарії з 2005 року, його придбали у Бельгії за рік до того. «Дръзки» побудований на судноверфі Boelwerf Temse для бельгійських ВМС під назвою Wandelaar. Закладений 21 липня 1977, введений в експлуатацію 3 жовтня 1978 року.

Від Румунії на святкуванні буде румунський фрегат Contra-Amiral Horia Macelariu (F265), що брав участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze – 2021.

blank
Корвет Румунії «Contraamiral Horia Macellariu» (F-265). Фото: ВМС України

Туреччина відправить один зі своїх сучасних корветів типу ADA, які обрала для себе Україна й один з них наразі будується.

blank

З Грузії до Одеси очікуємо на один з патрульних катерів типу Island, вони вже брали участь у міжнародних навчаннях Sea Breeze.

blank
Катер Р-23 Ochamchire. Фото: Володимир Трофімов

Окрім традиційного військово-морського параду в Одесі, цьогоріч відбудеться урочистий прохід катерів ВМС ЗС України, Морської охорони ДПСУ, ДСНС, Національної поліції та Держгідрографії на річці Дніпро у Києві. Захід буде проведено о 14:00.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають