9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

У наступному році Одеська область має намір закупити 123 авто для «швидкої», а також створити 25 відділень невідкладної меддопомоги

В межах національного проекту у 2019 році в Одеському регіоні планується закупити 123 авто для «швидкої», а також створити 25 відділень невідкладної меддопомоги.

Про це повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Одеської ОДА.

Наступного року Одеська область має долучитися до національного пілотного проекту з розвитку екстреної медичної допомоги. У планах — створення 25 відділень невідкладної допомоги на базі районних лікарень, які працюватимуть як ”Emergency department”. Така модель успішно реалізується у закладах США та Канади. У цих відділеннях мають працювати фахові лікарі, які можуть професійно надати екстрену допомогу на ранньому госпітальному рівні. Наприклад, при політравмі чи інших тяжких станах. Наша мета — зробити «екстренку» кваліфікованою та швидкою як на етапі прибуття медиків “швидкої”, так і на етапі перебування пацієнта в лікарні, — підкреслив Максим Степанов.

Відтак, пілотний проект на наступний рік, у разі проходження усіх процедур у Верховній раді та Кабінеті міністрів, передбачатиме співфінансування з державного (75%) та місцевого (25%) бюджетів. Йдеться про виділення загальної суми у понад 650 мільйонів гривень на регіон. Також планується закупити обладнання та манекени для навчально-тренувальних центрів.

Нагадаємо, підвищення якості медичних послуг в Одеській області є одним з пріоритетів реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017–2019 роки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають