Один із найбільших у Східній Європі макет залізниці створюють у столиці. Він складається із 37 модулів, що будуть розташовані на площі 87 м².
Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Gazeta.ua.
Виготовленням макету займається компанія Miniland.UA. На кінець 2021-го майже завершили роботу, яка триває 2 роки. У фінальній версії проєкту на макеті вируватиме життя: люди «виконуватимуть» різні роботи, вулиці освітлюватимуться ліхтарями, горітимуть лампи у будинках і рухатиметься транспорт. Задля цього вже зараз простягають понад 10 км дротів.

Автори хотіли зобразити на макеті Україну — з її містами та селами, водоймами та залізницею.
Як пояснив директор Павло Гущін, це буде один із найбільших проєктів у Східній Європі на залізничну тематику.

Об’єкти та деталі виготовлені у масштабі 1:87. Аби вони були максимально реалістичні, майстри вимірювали стіни кожної архітектурної пам’ятки, яку виготовляли.

У самому центрі поміж карпатських вершин височіє Олеський замок, що розташований у Львівській області. Також є регіон Поділля з автентичними хатками, яке пронизане річкою зі справжньою водою і дамбою. Автори обіцяють, що реалізують справжню річку, гірське озеро та водяний млин. Вода стікатиме від озера річкою до межі макета. Шлюзи на водяному млині регулюватимуть потік води. Під макетом планують встановити спеціальні насоси та ємність з водою.

У міні-Україні представлена ширококолійна та вузькоколійна залізниця та вокзали українських міст.

Моделі вагонів купували в інших країнах та виготовляли власноруч. Каркаси друкують на 3D-принтерах і розмальовують відповідно до реальних зразків. Усі потяги рухаються за допомогою електронних з’єднань та механізмів.

«Багато вагонів купуємо, є такі, які самі робимо. У нас не так багато виробників, — пояснив Павло Гущін. — Один потяг із кількох вагонів вартує приблизно 900 євро».

Самостійно один вагон команда із шести осіб створює майже місяць.
Є й електропоїзди, зокрема «Карпатський експрес» — електропоїзд ЕР2 сполученням Львів-Мукачево.

Одна з найцікавіших локацій макета — залізничний вокзал у Гайвороні.
«Це унікальне місце, де поєднана вузькоколійна та ширококолійна залізниці. Однак зараз там провели реконструкцію будівлі, а ми відтворили у старому варіанті. Креслення нам надіслав підписник», — наголосив Павло.

Представлені на макеті й локомотивні депо. Одне з них створено за прототипом депо Сновськ, де досі обслуговують паротяги.

Також є залізничний пакгауз у місті Славута Хмельницької області. Це — склад для короткочасного зберігання вантажів при залізничній станції. Як зазначають організатори, мініатюрна споруда має два види стін: цегляну та дерев’яну, які було необхідно ювелірно створити і пофарбувати. Довжина споруди сягає 64 см.
Макет для загального огляду планують виставити у квітні наступного року в розважальному центрі «Блокбастер» у Києві.

Після завершення основної роботи над проєктом його експозицію продовжуватимуть доповнювати новими об’єктами.