30 травня з фасаду Будинку профспілок у Києві зняли захисний екран. При цьому ремонтні роботи в самій будівлі ще ведуться.
Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на abcnews.com.ua.
“Справжній виклик – відновити будівлю, побудовану за радянськими нормами в 1970-ті роки, відповідно до актуальних вимог по інженерії та безпеки. Але в результаті спільної роботи великої кількості людей – проектувальників, будівельників, служби замовника та інших фахівців – нам це вдалося”, – розповів головний інженер проекту Будинку профспілок, керівник Інженерного центру Українського центру Сталевого Будівництва, Артем Білик.
Бетонний каркас будівлі, що постраждала після пожежі, був значно посилений за допомогою сталевих конструкцій – ригелів і обойм. Фасад Будинку профспілок відремонтували і утеплили, він повністю засклений з третього по дев’ятий поверх.
За словами Білика, значну увагу приділили функціональному наповненню Будинку профспілок: тут замінили систему опалення, з’явилися системи вентиляції, кондиціонування, димовидалення, протипожежна сигналізація та ін. Також у будівлі оптимізували шляхи евакуації: з’явилися пожежні ліфти вантажопідйомністю 1000 кг з тамбурами, встановлені протипожежні двері, що розділяють будівлю на відсіки. Після закінчення ремонту, Будинок профспілок стане доступним для маломобільних груп населення – тут вже обладнані спеціальні санвузли, ліфти, підйомники, пандуси.
“Значні кошти інвестовані саме в сучасні інженерні системи, але в підсумку зросте комфорт в експлуатації і безпека будівлі”, – говорить Білик.
Щоб оптимізувати витрати на його утримання, на першому поверсі розмістять систему диспетчеризації Будинку профспілок.
Ремонт зверху вниз
У будівлі Будинку профспілок вже завершено монтаж інженерних систем і активно ведуться внутрішні роботи з третього по дев’ятий поверх. Причому, чим вище поверх, тим вище стадія готовності.
“Було вирішено проводити внутрішні роботи, починаючи з верхніх поверхів. Це зручніше з точки зору логістики, тим більше, перший поверх зараз частково виконує функцію складу будматеріалів”, – пояснив Білик.
На третьому поверсі монтують плитку в санвузлах, укладають ламінат на підлогу в кабінетах, встановлюють перегородки між кабінетами і приступають до монтажу стельових систем.
“Готовність приміщень верхніх поверхів така, що як тільки будуть встановлені ліфти, можна буде завозити меблі. Відновлювати – значить давати друге життя. Віриться, що до Дня Незалежності кияни та гості столиці зможуть побачити повністю оновлену будівля”, – вважає Білик.
Приміщення на перших двох поверхах будуть віддані під громадську та, можливо, комерційну функції. Зокрема, в двох залах на першому і другому поверхах розміститься Кімната пам’яті подій Революції Гідності, з окремим входом і ліфтом.
Кольорова гамма, яка використовується в декорі інтер’єрів, світла – бежеві та сірі відтінки на стінах, підлозі та практично білий на стелі. Колір дверей – темно-коричневий, той же, що на віконних рамах фасаду Будинку профспілок і той же, що на Головпоштамті. Таке рішення дозволяє досягти гармонії в цілому в ансамблі Майдану Незалежності.
Для облицювання інтер’єрів головного холу першого поверху використовується травертин, який з самого початку був у Будинку профспілок. Його очистять, відремонтують і встановлять на стінах. Також буде відремонтовано і переустановлено існуючий граніт на підлозі.
Також зараз йдуть роботи на фасаді першого-другого поверхів. Нагадаємо, головний фасад з третього по дев’ятий поверх покритий керамогранитом, а фасад першого і другого поверхів буде виконаний в новому натуральному граніті.