9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Січня, 2021

Третій енергоблок Чорнобильської АЕС відкрили для туристів

 • Керівництво закритою АЕС вирішило організовувати тури всередину станції – на третій енергоблок. Таким чином прості відвідувачі зможуть не тільки спостерігати за ЧАЕС з боку, але і побувати в знаменитому “золотому” коридорі.

  Керівництво Чорнобильської АЕС вирішило відкрити територію промислового майданчика ЧАЕС для відвідувань широким загалом, що дозволить всім бажаючим відповідно до Закону “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” побачити цей легендарний об’єкт. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua.

  Як повідомляє прес-служба ЧАЕС, раніше звичайні відвідувачі обмежувалися, як правило, оглядовим павільйоном об’єкту “Укриття” (більш відомого як “Саркофаг”) і годуванням сомів на обвідному каналі. А ось пройтися по “золотому” коридору, потрапити в різні технологічні приміщення, на власні очі побачити щити управління, системи захисту та інші об’єкти вдавалося лише вузькому колу фахівців і засобів масової інформації.

  Громадянин будь-якої країни при дотриманні певних умов може відвідати ЧАЕС та побачити, як відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему.

  Фото Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».

  Відвідувачі прибувають в зону відчуження з Славутича на електричці – до КПП “Семиходи”, де знаходиться найбільший санітарний пропускник АЕС.

  На промисловому майданчику туристи зможуть побачити об’єкти ЧАЕС починаючи з захисної споруди на випадок надзвичайних ситуацій, закінчуючи основними приміщеннями енергоблоків, з яких відбувалося управління реактором.

  Всі бажаючі зможуть побачити в дії інтегровану автоматизовану систему контролю об’єкта “Укриття”, дізнатися більше про новий безпечному конфайнмент.

  Заявки на відвідування подаються на офіційному сайті ЧАЕС, на сторінці http://visit.chnpp.gov.ua. Там туристи можуть ознайомитися з умовами організації візиту на ЧАЕС і правилами перебування в зоні відчуження, вивчити можливі маршрути, з’ясувати вартість візиту, вибрати зручну для нього дату і подати заявку на відвідування ЧАЕС, а також безпечно оплатити візит через систему LiqPay.

  Варто базовий пакет візиту на ЧАЕС 2,7 тис. грн. У цю вартість входять: супровід, інструктаж, послуги перекладача, транспорт, обід в їдальні ЧАЕС, засоби захисту.

  Мінімальний вік туриста – 18 років.

  Керівництво ЧАЕС також готове приймати туристів, що приїжджають з 2-3-х денним туром. Такі відвідувачі на загальних підставах подають додаткові заявки на сайті ЧАЕС і в один з днів знайомляться з підприємством.

  Для безпечного перебування на об’єкті всі відвідувачі забезпечуються засобами індивідуального захисту і проходять обов’язковий дозиметричний контроль.

  У перспективі розширення переліку маршрутів – додавання в відвідування таких об’єктів, як центральний зал одного з енергоблоків, блоковий щит управління реактора №4 (всередині “Саркофагу”), вихід в простір під аркою нового безпечного конфайнмента.

  На виході туристам видадуть довідку про отриману дозу радіації.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Харкові провели випробовування іонно-плазмових двигунів для супутників та отримали великий експортний контакт

  Протягом двох років Харківський машинобудівний завод "ФЕД" спільно з вченими Харківського авіаційного інституту створювали іонно-плазмові двигуни для...

  Україна веде перемовини щодо придбання та локалізації виробництва штурмових гвинтівок калібру НАТО

  Міністерство оборони України веде перемовини з неназваним європейським оборонним підрядником щодо можливого придбання партії штурмових гвинтівок калібру 5,56x45 мм.

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.Про це повідомляє інформаційне агенство...

  Через декілька місяців буде закладено корвет для ВМС України

  Через декілька місяців буде закладено корвет для потреб Військово-Морських Сил Збройних сил України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  У Польщі продовжують виготовляти паливні елементи для українських керованих ракет РК-3

  На замовлення української військової промисловості у Польщі продовжується виробництво твердопаливних шашок для керованих ракет РК-3 комплексу "Корсар" від ДККБ «ЛУЧ».

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на понад 70%.

  Новий розвідувальний корабель «Сімферополь» вперше у новому році вийшов в море на випробування

  Новий середній розвідувальний корабель Військово-морських сил України «Сімферополь» здійснив перший в цьому році вихід у море.Передає Національний Промисловий Портал з...

  У Радомишлі реконструювали спортивний комплекс (фото)

  У Радомишлі на Житомирщині у рамках програми «Велике будівництво» провели реконструкцію спорткомплексу «Динамо», на що було спрямовано 26 мільйонів гривень.

  Зараз читають

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на...

  Львівський бронетанковий завод уклав експортний контракт на “Дозор-Б” та отримав замовлення від Міноборони

  ДП "Львівський бронетанковий завод", який входить до складу ДК "Укроборонпром", має повноцінне завантаження (8-годинний робочий день) на...

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.

  У Житомирі будують ТЕЦ, яка дозволить вдвічі зменшити викиди вуглецю котельнями (фото)

  На базі комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго» будують теплоелектроцентраль (ТЕЦ), яка вироблятиме тепло та електроенергію та вдвічі зменшить обсяги...