9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 30 Липня, 2021

Третій енергоблок Чорнобильської АЕС відкрили для туристів

 • Керівництво закритою АЕС вирішило організовувати тури всередину станції – на третій енергоблок. Таким чином прості відвідувачі зможуть не тільки спостерігати за ЧАЕС з боку, але і побувати в знаменитому “золотому” коридорі.

  Керівництво Чорнобильської АЕС вирішило відкрити територію промислового майданчика ЧАЕС для відвідувань широким загалом, що дозволить всім бажаючим відповідно до Закону “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” побачити цей легендарний об’єкт. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua.

  Як повідомляє прес-служба ЧАЕС, раніше звичайні відвідувачі обмежувалися, як правило, оглядовим павільйоном об’єкту “Укриття” (більш відомого як “Саркофаг”) і годуванням сомів на обвідному каналі. А ось пройтися по “золотому” коридору, потрапити в різні технологічні приміщення, на власні очі побачити щити управління, системи захисту та інші об’єкти вдавалося лише вузькому колу фахівців і засобів масової інформації.

  Громадянин будь-якої країни при дотриманні певних умов може відвідати ЧАЕС та побачити, як відбувається процес зняття з експлуатації та перетворення об’єкта “Укриття” в екологічно безпечну систему.

  Фото Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС».

  Відвідувачі прибувають в зону відчуження з Славутича на електричці – до КПП “Семиходи”, де знаходиться найбільший санітарний пропускник АЕС.

  На промисловому майданчику туристи зможуть побачити об’єкти ЧАЕС починаючи з захисної споруди на випадок надзвичайних ситуацій, закінчуючи основними приміщеннями енергоблоків, з яких відбувалося управління реактором.

  Всі бажаючі зможуть побачити в дії інтегровану автоматизовану систему контролю об’єкта “Укриття”, дізнатися більше про новий безпечному конфайнмент.

  Заявки на відвідування подаються на офіційному сайті ЧАЕС, на сторінці http://visit.chnpp.gov.ua. Там туристи можуть ознайомитися з умовами організації візиту на ЧАЕС і правилами перебування в зоні відчуження, вивчити можливі маршрути, з’ясувати вартість візиту, вибрати зручну для нього дату і подати заявку на відвідування ЧАЕС, а також безпечно оплатити візит через систему LiqPay.

  Варто базовий пакет візиту на ЧАЕС 2,7 тис. грн. У цю вартість входять: супровід, інструктаж, послуги перекладача, транспорт, обід в їдальні ЧАЕС, засоби захисту.

  Мінімальний вік туриста – 18 років.

  Керівництво ЧАЕС також готове приймати туристів, що приїжджають з 2-3-х денним туром. Такі відвідувачі на загальних підставах подають додаткові заявки на сайті ЧАЕС і в один з днів знайомляться з підприємством.

  Для безпечного перебування на об’єкті всі відвідувачі забезпечуються засобами індивідуального захисту і проходять обов’язковий дозиметричний контроль.

  У перспективі розширення переліку маршрутів – додавання в відвідування таких об’єктів, як центральний зал одного з енергоблоків, блоковий щит управління реактора №4 (всередині “Саркофагу”), вихід в простір під аркою нового безпечного конфайнмента.

  На виході туристам видадуть довідку про отриману дозу радіації.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  РСЗВ «Град» на шасі КрАЗ успішно пройшло всі випробування

  Реактивна система залпового вогню БМ-21 «Град» на автомобільному шасі КрАЗ успішно пройшла всі етапи випробувань.

  З початку року “Украерорух” сплатив 324 мільйони гривень податків і зборів

  "Украерорух" у першому півріччі 2021 року сплатив до бюджетів України всіх рівнів 324 мільйони гривень податків, зборів та обов'язкових платежів.

  Вантажоперевезення в Україні виросли до 297 мільйонів тонн з початку року

  Транспортні підприємства України у січні-червні 2021 року збільшили перевезення вантажів на 4,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року - до 287,3...

  В Україні випробували систем димоутворення для бойової авіації (фото)

  Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки для забезпечення потреб Командування Повітряних Сил Збройних сил України провели контрольні...

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого Королівства типу Sandown.

  “Інтерпайп” за перше півріччя наростив випуск колісних пар на 40%

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в січні-червні 2021 року виробила 82,1 тисячі тонн залізничної продукції, що на 19,3% менше, ніж за аналогічний період...

  У Новосанжарській громаді на Полтавщині побудували ЦНАП за шведським проєктом

  У Новосанжарській громаді за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” побудували за шведським проєктом Дія Центр, де надаватимуться адміністративні послуги.

  Психологічна служба ДСНС на Донеччині отримала автомобіль спеціального призначення

  Психологічна служба ГУ ДСНС України у Донецькій області отримала новий автомобіль спеціального призначення Peugeot Rifter Allure L1.Передає Національний...

  Зараз читають

  За 15 років “Метінвест” інвестував в екологічні проєкти 3,5 мільярда доларів

  За словами гендиректора "Метінвесту", тема екології та декарбонізації буде основною для компанії в найближчі 20 - 30...

  Великобританія списує два тральщики для їх подальшої передачі Україні

  У шотландському місті Росайт 4 серпня планується офіційно вивести з експлуатації два протимінні кораблі Королівського ВМФ Сполученого...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  Перший зібраний в Одесі гелікоптер SW-205 покажуть 16 серпня

  Перший зібраний в Одесі на місцевому авіаремонтному заводі цивільний «Ірокез» – гелікоптер SW-205, обіцяють показати 16 серпня.