9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Вересня, 2021

Суд дозволив віддати під забудову діючий стратегічний військовий аеродром в Одесі

 • Одеський суд не задовольнив клопотання Міністерства оборони України щодо заборони забудови однієї з переданих у комунальну власність ділянок аеродрому «Шкільний».

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukraine News.

  1 серпня Одеський господарський апеляційний суд розглядав клопотання Міністерства оборони України щодо заборони забудови або укладання договорів з третіми особами до закінчення розгляду справи по суті, на ділянці 8,5 га, яка була передана комунальному підприємству «Одесміськелектротранс».

  “Незважаючи на обґрунтування позиції Міністерства оборони та наявні ризики, які існують для існування військового аеродрому «Шкільний», а саме ризики щодо безпосереднього використання аеродрому за призначенням, на жаль, суд не задовольнив наше клопотання. Однак це не позбавляє нас права та можливостей повторно звернутись до суду після отримання повного тексту ухвали”, ­— зазначив начальник Південного територіального юридичного відділу Міністерства оборони України полковник юстиції Юрій Добров.

  Це вже п’яте засідання Одеського апеляційного господарського суду з приводу позовів Міністерства оборони України до Одеської міської ради з метою поновлення порушених прав щодо користування шістьма земельними ділянками загальною площею 94,7 гектара аеродрому «Шкільний». Ці земельні ділянки були надані стороннім особам за рішенням Одеської міської ради, зокрема в користування трьом комунальним підприємствам.

  Наразі охорону території аеродрому посилено. Там перебуває озброєна варта, яка має захищати військовий об’єкт та майно, яке там є, відповідно до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

  “Враховуючи наявні документи у відповідача, вони можуть укласти договори оренди або забудови, які стануть підставою для третіх осіб знову заходити та територію аеродрому, і військовослужбовці повинні будуть вживати відповідних заходів, — сказав Юрій Добров. — Я наголошую, на території об’єкта є військові літаки, це діючий аеродром. Вважаю, що відмова в задоволенні нашого клопотання, може бути розцінена відповідачами як сигнал до дії, і це може призвести до негативних наслідків.”

  Аеродром «Одеса-Шкільний» стратегічно важливий і єдиний діючий військовий аеродромом в Одеській області.

  На початку року на аеродромі відремонтували злітно-посадкову смугу, після чого «Шкільний» почав приймати важкі військово-транспортні літаки.

  У лютому 2017 року Одеська мерія представила проєкт нового району на 50 тисяч жителів, який там планують побудувати. Дана ініціатива викликала суспільний резонанс. Як з’ясувалося, територія «Шкільного», якою самовільно розпоряджається міська рада, не є комунальною власністю, а належить Міністерству оборони, згідно з документами 1949–1951 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Міноборони затвердило будівництво нових сховищ боєприпасів у Делятині

  В Івано-Франківській області планується побудувати нові сховища для ракет та боєприпасів на замовлення Міністерства оборони України.

  Німецька компанія Bosch хоче побудувати в Україні завод електроінструментів

  Німецький виробник електроніки Bosch планує запустити в Україні виробництво електроінструменту. Зараз в компанії досліджують ринок, аналізують ринки збуту і кваліфікацію робочої сили.

  ДАХК “Артем” готує випробування дрона-камікадзе “Мисливець”

  Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" завершує етап розробки комплексу дистанційно-керованих літальних апаратів "Мисливець". На черзі – перехід до льотних випробувань дослідного зразка...

  Міноборони готує додаткове замовлення на три літаки Ан-178 до кінця року

  Міністерство оборони України вже в цьому році може додатково замовити ще три військово-транспортні літаки Ан-178.Про це повідомив в...

  Київське підприємство виготовило кранове обладнання для авіаційних ангарів ДСНС (відео)

  Київський завод підіймально-транспортного устаткування виготовив спеціальний підвісний кран для нових ангарів на аеродромі ДСНС України у місті Ніжин.

  Плавучий кран “Захарій” пройшов ремонт у Херсоні

  Плавучий кран Lifting Chart LK-800 (відомий також як "Захарій"), який є найбільшим в Європі плавкраном в класі компактних річкових кранів з низькою...

  До кінця 2022 року корпус майбутнього корвету ВМС України прибуде на добудову до Миколаєва

  До кінця 2022 року корпус корабля класу ADA з деякими системами буде переправлено з Туреччини в Україну для добудови.

  Аеропорт “Рівне” отримав перші 35 мільйонів гривень на реконструкцію

  Додаткові 35 мільйонів гривень надійдуть на реконструкцію Міжнародного аеропорту "Рівне".Це кошти державної інфраструктурної субвенції, повідомив голова Рівненської ОДА...

  Зараз читають

  Компанія «Лекхім» працює над створенням виробництво COVID-вакцини у Харкові

  У Харкові АТ «Лекхім» планує почати виробництво вакцини від COVID-19. На організацію виробництва компанія готова витратити до...

  “Антонов” розпочав стапельне складання другого Ан-178 за контрактом Міноборони України (фото)

  Після тривалої перерви з’явилася оновлена інформація щодо стану будівництва літаків, які були замовлені Міноборони наприкінці грудня 2020...

  Найбільша баржа України почала працювати у порту Південний (фото)

  У порт Південний була виконана друга поставка товару буксирним складом Гермес-1 і найбільшої в Україні баржі класу...

  Бурштинська ТЕС збільшила виробництво електроенергії у півтора раза

  Виробництво електроенергії на Бурштинській ТЕС за 8 місяців 2021 року збільшилося на 47% в порівнянні з аналогічним...