9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 24 Березня, 2023

Якою буде українська електровантажівка CoolOn (візуалізація)

Команда ентузіастів з Кривого Рогу, які розробили вітчизняний вантажний електромобіль CoolOn для служб доставки, показали один із варіантів дизайну майбутнього авто.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ITC.

Електровантажівка від криворізьких розробників має ходу 200 км. Спочатку творці проєкту планували розпочати виробництво вже восени поточного року, проте карантин вніс певні корективи. Втім, розробники продовжують роботу над моделлю. Нещодавно одним з членів команди Віталій Бризгалов на власній сторінці у facebook поділився новинами і навіть показав один з варіантів дизайну.

За словами Бризгалова, наразі творці вантажівки проєктують і тестують відразу кілька варіантів авто. Один з таких варіантів отримав характерний «кубічний» дизайн та має довжину 5000 мм, ширину 1700 мм і висоту 2100 мм. Вантажний відсік може бути як з відкритим кузовом, так і оснащеним спеціальним обладнанням для прибирання вулиць, маніпулятором та ін.

blank

Електромобіль отримає літієвий акумулятор LiFePO4 з ємністю 40 кВтг, повного заряду якого повинно вистачати на 200км ходу. Ємність акумулятора можна буде варіювати (зменшувати або збільшувати) в залежності від потреб замовника завдяки модульної конструкції. У якості силової установки буде використовуватися електродвигун, який розроблений і виробляється самою компанією. Залежно від типу приводу і кількості двигунів, сумарна потужність складе від 30 до 80 кВт. За словами розробників, їх модернізований «Вентильний Реактивний Мотор» істотно відрізняється від інших аналогів, які існують на ринку – він не містить магнітів і має повністю пасивний ротор, що дає переваги в надійності та в русі. При його виробництві використовується вдвічі менше міді, що суттєво знижує його собівартість мотора. Двигун також відрізняється вільним холостим ходом, хорошим накатом і динамічно керованою рекуперацією з контрольованою інтенсивністю гальмування.

Повна локалізація ще можлива. Електротранспорт тільки починає захоплювати світ. Тому ми маємо можливість створити нову галузь. Від маленького CoolOn до електробусів,- зазначив Віталій Бризгалов.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають