9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 7 Грудня, 2023

Український бренд шкарпеток Sammy Icon встановив перший в Україні “носкомат”, і що з цього вийшло?

Бренд Sammy Icon, який починався в 2013 році з кампанії на Kickstarter, дивує не тільки асортиментом і сміливими дизайнами, але і вельми примітними кейсами з маркетингу та продажу. 

В середині грудня в ТЦ «Глобус» у центрального входу з’явився вендинговий автомат з продажу шкарпеток.

У той же день по Facebook пронеслася ХВИЛЯ подиву, яка відразу викликала захоплення у ЗМІ і привернула увагу. Але як «носкомат» показав себе «в полі»? Про це нам розповів один з творців бренду Sammy Icon Філіп Литвинов. Передає Національний промисловий портал з посиланням на AIN.

Шкарпетки Sammy Icon продаються через два основні канали онлайн-продажу з сайту і опт. Бренд працює з невеликими магазинами, наприклад, «Штуки», торговими мережами, такими як Інтертоп. Також нещодавно у Sammy Icon з’явився невеликий шоу-рум в ЦУМі.

Продажі йдуть не тільки в Україні, але і в інших країнах. У 2016 році у бренду з’явилися дистриб’ютори в Німеччині і Нідерландах. «Нещодавно ми їздили на виставку Modefabriek в Берліні і познайомилися з багатьма новими дистриб’юторами, які також хочуть продавати наші шкарпетки. Зараз наша головна стратегічна мета – розширення продажів в країнах ЄС », – говорить Філіп.

Ідея створити носкомат виникла спонтанно. У світі вже давно існують автомати, які продають футболки або окуляри, так чому б з тим же успіхом не продавати шкарпетки? «Ми подумали, чому б ні? З одного боку, це було інноваційним рішенням, яке б відповідало нашому бренду по духу – яскраве рішення для бренду яскравих шкарпеток. З іншого – можливість для нас створити щось на зразок свого бутіка, острівця продажів в торговому центрі», – пояснив Литвинов.

Відкрити власний магазин шкарпеток в нинішній економічній ситуації в Україні складно і дорого, а тому недоцільно. Разом з тим квадратний метр у вигляді носкомата – ідеальний варіант. «Це і новий спосіб продажу продукту, і таке міні-Sammy Icon представництво, яке можна встановити практично скрізь, де є електрика», – зазначає Філіп.

На втілення ідеї в життя компанії знадобився місяць. До цього ще близько двох місяців готувалися – придумували, як запакувати шкарпетки, щоб вони правильно випадали з носкомата, як він буде виглядати і т.д. Почали з пошуку компанії, яка пропонувала в Україні послуги оренди вендінгових автоматів, але знайшли тільки з продажем.

В Україні є кілька компаній, які продають вендингові автомати. Знаходяться вони за Києвом, так що команда Sammy Icon поїхала до них на склад дивитися варіанти.

«Перед цим я їм, звичайно ж, дзвонив – думав, вони прийдуть в подив, коли почують, що нам потрібно. Але вони навіть не здивувалися. «Продавати шкарпетки? Можна і шкарпетки».

Я запитав, чи є у них рішення під шкарпетки. Вони відповіли – ні. Але є стандартні снекової автомати з пружинами, які, в принципі, підійдуть. «Шкарпетки і бутерброди за формою схожі – можна зробити подібну упаковку і використовувати такий автомат», – пояснив Литвинов. Автомат обклеїли брендингом, запрограмували, а всередині трохи підшаманили систему розташування пружин під набори зі шкарпетками. І Вийшов носкомат Sammy Icon.

До вибору місця для установки в компанії пред’являли дві основні вимоги: це повинен бути центр міста з постійним потоком людей, щоб носкомат весь час був на виду. «Ми хотіли залучати не тільки тих, хто вже наш клієнт і купує регулярно, але і тих, хто, можливо, про нас ще не знає. Захопити нову аудиторію », – пояснив Філіп. Торговий Центр «Глобус» для таких цілей підійшов ідеально.

Домовитися з адміністрацією ТЦ не склало труднощів. Торгові центри в Україні вже звикли працювати з вендинговими машинами, нині їх виставляють багато: продаж води, кави, бутербродів … Sammy Icon, так само, як і всі інші, орендує один квадратний метр в ТЦ під свій носкомат.

«Вартість оренди я розкрити не можу, але можу приблизно описати, у що обходиться утримання носкомата. По-перше, це телефонна лінія, на яку люди можуть телефонувати в разі якихось проблем або несправностей, відповідно, потрібно найняти людину, яка буде приймати ці дзвінки і передавати інформацію далі – на склад або в техпідтримку. Ще потрібна людина, яка їздить завантажувати автомат продукцією. Решта – це товарний запас і можливо, якась дрібна поломка, коли треба викликати майстра або перепрограмувати щось. Але поки це нечасто трапляється», – коментує Литвинов.

За його словами, за весь час було всього два випадки, коли носкомат не спрацював коректно: шкарпетки чіплялися за пружину, яку не дуже обережно прикріпили. Але цю проблему швидко усунули.

- Advertisement -

З юзабіліті також не було проблем – люди швидко розуміли, як все влаштовано. Потрібно лише засунути гроші і вибрати номер, відповідний потрібного набору шкарпеток (складається з двох пар) з «шкарпеткового меню» автомата.

До слова, в носкоматі Sammy Icon шкарпетки Коштують дешевше, ніж в магазині. «Зазвичай одна пара стоїть біля нас 75 грн, але в носкоматі ми зробили промо-пропозицію

Останні новини:

Зараз читають