9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

В Україні створили стартап з розпізнавання осіб і автономерів

Вінницькі програмісти створили систему автоматичного розпізнавання автономерів і осіб людей в громадських місцях. Цією системою під назвою Vezha зацікавилися місцеві влади, які впровадили її в роботу муніципального центру по контролю за ситуацією на вулицях і дорогах міста, повідомляє AIN.ua Зараз розробку тестують в Івано-Франківську.

blank

Дана система безперервно досліджує записи з встановлених в місті камер відеоспостереження. Після цього аналізує дані на предмет потенційно небезпечних ситуацій, на які необхідно швидко реагувати. Наприклад, якщо потрібно розшукати автомобіль, який був помічений на місці злочину, або порушив правила парковки, або ж став винуватцем ДТП.

«Система автоматично розпізнає номерні знаки, марку і модель автомобіля в відеопотоці та передає дані про місцезнаходження авто, які знаходяться в розшуку», – розповідають розробники.

blank

Що ж стосується розпізнавання осіб, то система також навчена помічати їх в потоці, аналізуючи кадри в реальному часі. Вона аналізує всі особи й зіставляє їх з базою пошуку. При збігу йде оповіщення правоохоронних органів. У системи є модуль аналізу масових зібрань, який шукає по відео скупчення людей.

На даний момент проект працює безкоштовно, але в компанії готують і комерційний запуск.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають