9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Українці запустили додаток, котрий визначає причину болю

Заробляти стартап планує на платних медичних консультаціях в Європі і США

Український дизайнер Вадим Грінченка і його сестра – лікар Лілія Курилець, запустили мобільний додаток для самостійної діагностики хвороб First Aid. З його допомогою можна швидко визначити причину болю, ознайомитися з ймовірними діагнозами та зрозуміти, наскільки критично захворювання.

Про це LIGA.net повідомили засновники проекту.

Вадим Грінченка створив додаток після того, як українські лікарі не могли визначити джерело болю у нього в грудях. У державних і приватних клініках йому ставили діагноз “вегето-судинна дистонія”, пропонували сходити у відпустку, прописували лікування, але воно не допомагало. Через рік Вадиму пощастило потрапити на прийом до хорошого лікаря, який визначив, що у Вадима – остеохондроз, і призначив лікування, основою якого став більш активний спосіб життя.

“У більшості випадків у людини далеко не інфаркт, а звичайний остеохондроз, а й він хворіти може дуже сильно. А якщо болить живіт, то першим ділом люди лякаються і думають про апендицит, хоча найімовірніше, що це напад панкреатиту або коліт. Тому дуже важливо швидко отримати первинну інформацію про можливі причини больових відчуттів, зрозуміти що робити далі та до якого лікаря звертатися”, – пояснює Вадим Грінченка.

First Aid задає користувачеві ті ж питання, що і лікар на прийомі: “де болить, як болить, де віддає, ніж супроводжується біль, що полегшує біль”.

В цілому програма знає про симптоми 52 хвороби, від кріпатури після спортзалу до переломів і інсульту. Користувач також може експортувати результати діагностики в PDF-файл і потім показати його лікаря.

Робота над додатком і алгоритмами діагностики зайняла у засновника два роки. У цьому йому допомагала сестра – доктор із Запоріжжя Лілія Курилець. В створення додатка він вклав близько 5000 євро особистих заощаджень. Після запуску Вадим розраховує залучити українських лікарів, які будуть консультувати пацієнтів онлайн. Для більш детального обстеження пацієнтам все ж доведеться прийти на прийом особисто.

Заробляти стартап планує на платних медичних консультаціях в Європі і США, зараз він закінчує юридичне оформлення всіх необхідних документів для онлайн-консультування.

Зараз додаток доступний тільки для iOS і підтримує російську, українську та англійську мови. Для релізу на Android стартап розраховує залучити інвестиції в проект – $ 5-8 тисяч.

Вадим Грінченка живе в Берліні та працює продукт-дизайнером в Groupon, раніше він працював в українських офісах EPAM і MacPaw. Співзасновник додатки Лілія Курилець – головний алерголог міста Запоріжжя, кандидат медичних наук і викладач Запорізького державного медичного університету.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають