9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Українці створили багатофункціональний автомат для 3D-друку Factory in the Box

blankТри українці – брати Андрій і Влад Лозинський разом зі своїм другом дитинства, ім’я якого не називається – розробили незвичайне рішення під назвою Factory in the Box, яке самі вони називають «фабрикою 3D-друку». За словами розробників, дана «фабрика», яка, по суті, являє собою вендінговим машину 3D-друку, є унікальною і аналогів їй днем ​​з вогнем не знайдеш у всьому світі.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ITC.ua

Відразу обмовимося, що Factory in the Box – продукт не для домашнього використання, а рішення, на якому можна заробляти. Творці пропонують встановлювати такі фабрики в ТРЦ і інших публічних місцях і обіцяють окупність за 5-8 місяців з доходом $ 25 тис. На рік.

blankВартість лиття за одиницю найдрібнішої продукції розміром, наприклад, 1х1х1 см, становить від 700 грн, а на виготовлення буде потрібно кілька днів, щоб узгодити всі деталі і запустити лиття, – розповідає Владислав Лозинський. – А за допомогою 3D-принтера кубик такого розміру можна зробити за 5-7 хв і відразу забрати, при цьому вартість виробу складе 40 грн. А іменна статуетка займе кілька годин і буде коштувати 300-400 грн.

Система Factory in the Box пропонується в двох модифікаціях: lite-версія за $ 6999 і pro-версія за $ 9999. У конфігурацію системи входить три 3D-принтера, які можуть працювати одночасно і незалежно, 3D-сканер і сенсорний дисплей. Окремо розробники відзначають футуристичний дизайн з LED-підсвіткою glowlight і функцією плавного зміни кольору, оболонку власної розробки і ПО, яке дозволяє управляти легко управляти всіма підсистемами і контролювати всі процеси за допомогою сенсорного екрану.

blankЗа словами творців, унікальність Factory in the Box полягає в її автономності, багатофункціональності та відносної компактності. Як стверджується, «фабрика» займає мінімум місця, спокійно обходиться без натовпу снують менеджерів і при необхідності легко транспортується на нове місце.
Асортимент продукції досить широкий і вже зараз включає більше 400 відсортованих по стилістиці виробів, від дитячих іграшок і чохлів для смартфонів до різноманітних прикрас, посуду та іграшкових меблів. Фотогалерея з прикладами виробів, які можна роздрукувати за допомогою Factory in the Box є на сайті розробника.

Є можливість розширення асортименту за рахунок 3D-моделей з різних профільних ресурсів. Система надає широкі можливості кастомізації (можна робити різні гравіювання і написи), а також дозволяє оцифрувати обличчя людини, а потім нанести його на заготовлену фігурку. На цьому перелік переваг не закінчується. Розробники також згадують можливість створення ексклюзивного продукту, який можна намалювати самому на екрані, і роздруківку 3D-фото.

Фабрика використовується екологічно чистий пластик, який при нагріванні до 220 градусів не виділяє ніяких шкідливих речовин. Вартість одного кілограма такого пластика складає $ 25, а виробництво практично безвідходне. Тобто, з 1 кг пластика виходить 1 кг готової продукції.

Вироби виробляються від 5 хвилин до 10-12 годин в залежності від розміру. На виготовлення маленького брелка з ім’ям або невелика прикраса йде від 5 до 20 хвилин, чохла для смартфона середнього розміру – від 1 до 2 годин, копії людини – від 2,5 до 5 годин (до 14 см у висоту), прикраса інтер’єру – ваза , свічник, світильник – від 2,5 до 5 годин. Ціна розраховується за тарифом 2 грн за хвилину друку.

Один з таких автоматів було встановлено у Вінниці в жовтні 2016 року. Зараз розробники ведуть переговори ще одним клієнтом в Києві, результатом яких має стати поява Factory in the Box в ТРЦ Ocean Plaza на регулярній основі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають