9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Український стартап Promin Aerospace планує виконати суборбітальний політ до кінця року

Український аерокосмічний стартап Promin Aerospace планує у найближчі місяці провести незалежне статичне вогневе випробування розробленого компанією твердопаливного двигуна для надлегкої ракети, а до кінця року здійснити перший суборбітальний політ.

Про це поінформував на пресконференції співзасновник Promin Aerospace Михайло Рудомінський, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

Рудомінський розповів, що за сім місяців команда Promin Aerospace провела вісім чи дев’ять статичних вогневих випробувань свого твердопаливного двигуна, останнє – наприкінці 2021 року.

«Наші внутрішні статичні вогневі випробування продемонстрували, що двигун, який під час польоту спалює твердий паливний стрижень, працює. Зараз ми працюємо з державними структурами, щоб у наступний місяць чи два провести незалежне статичне вогневе випробування в Україні. Перемовини наразі тривають», – сказав Рудомінський.

За його словами, результати внутрішніх статичних вогневих випробувань є головним показником для компанії, що ракета може полетіти у найближчому майбутньому.

«Наразі ми фіналізуємо останні ітерації щодо розміру двигуна. Наступний крок – побудова ракети. Але це найпростіше завдання на цьому шляху. Найважливіше те, що ми маємо працюючий двигун і технологію і розуміємо, що може піти так, а що не так. Тому ми плануємо перший суборбітальний політ до кінця цього року і початок комерційних суборбітальний польотів наступного року», – зазначив співзасновник Promin Aerospace.

Він додав, що розвиток комерційних суборбітальних польотів дасть компанії змогу більш впевнено робити наступний крок – будувати ракету на такій самій технології для орбітального польоту, а також додасть впевненості інвесторам у спроможності розробників здійснити орбітальний політ у 2024 році.

blank
Фото: Дім інновацій

Довідка

Promin Aerospace – український аерокосмічний стартап, створений 21 січня 2021 року. Засновником компанії є Михайло Рудомінський. Компанія працює над розробкою найменшої твердопаливної ракети (робоча назва Zaarbird), здатної виводити корисний вантаж на орбіту. Це забезпечуватиметься унікальним двигуном, що під час польоту спалює твердий паливний стрижень і одночасно є корпусом ракети. Конструкція дозволить знизити масу самої ракети й потенційно збільшити масу корисного навантаження. Двигун створюється за допомогою адитивних технологій, а маса ракети при цьому складе від 100 до 500 кг.

Створенням займається команда інженерів компанії із залученням експертів із головних технічних ВНЗ України. Вартість запуску на суборбіту й орбіту попередньо оцінюються у близько $200 000.

Ключовими замовниками можуть стати міжнародні корпорації, для яких Promin Aerospace планує виводити на орбіту телекомунікаційні супутники, супутники зйомки поверхні Землі. Крім того, двигун може становити інтерес і для дослідників — він знизить навантаження на бюджет наукових інститутів, яким необхідно запускати супутники для підтвердження експериментальних гіпотез.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають