9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

Український стартап допоможе в колонізації Місяця

Стартап двох київських розробників Дмитра Хмари та Олександра Лозінського “Space Cossacks” налагодив виробничі стосунки з космічними стартапами різних країн світу та реалізує ідеї для космічної колонізації, зокрема — колонізації Місяця.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на #ШОТАМ.

Команда “Space Cossacks” розпочала свою діяльність у 2016-му році на Чемпіонаті Світу з ракетомодельного спорту, де представила ідею “дрону для запуску ракет з повітря”. У 2017-му році “Space Cossacks” стали фіналістами конкурсу Vernadsky Challenge.

Згодом познайомилися з художником, який намалював, як козаки підкорюють космос. Текстівки до малюнків зробили і англійською мовою, тож 2013 року почали продавати комікс на Amazon, по $3,99. 

У команди виникла ідея зробити гібрид дрона і дирижабля, з якого можна запускати ракети. Такий дрон мож довго перебувати в повітрі та є безшумним. Винахід здешевлює процес запуску ракет у космос, оскільки ракети можна робити легшими, меншими дешевшими і їм не потрібен космодром.

Крім того такі повітряні кулі можуть приймати учачть у добутку і переробці газів у космосі. Пристрій може рухатися й по поверхні Місяця і за допомогою сонячної енергії з місячного ґрунту видобувати гази, які перероблятимуться і зберігатимуться у надувних цистернах.

Проект було представлено на виставці у Люксембурзі, де їм зацікавилась компанія іSpace, яка отримала інвестиції від японського уряду, та запросила українців до співпраці. Крім того стартап веде перемовини з компанією Astrobotic, яка виграла конкурс NASA щодо видобутку льоду на місяці. Також українці створили екзоскелет, який збільшує силу людини, а в космосі діє у якості тренажеру. Прототип для рук і плечей обійдеться удвічі дешевше від європейських аналогів.

На даний момент “Космічні Козаки” більше, як хобі, тому засновники вкладають в проект власні заощадження. Щомісяця вони витрачають $400 на утримання лабораторії і ще близько $1000 доларів на оплату роботи інженерів-фрілансерів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають