9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

Український студент розробив датчики для контролю глибини обробки грунту

blankДругокурсник Вінницького політехнічного університету Роман Лановий створив датчики контролю обробки глибини грунту.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agronews.org.

Розробкою студента зацікавилися кілька великих українських агрохолдингів.

За словами Ланового, для кожної рослини потрібні різний рівень обробки землі. Тому гаджет, який дозволяє відстежувати глибину обробки грунту з будь-якої сільгосптехніки: культиваторів, сівалок, борін або плугів, просто необхідний.

Проводити перші експерименти з датчиками студент почав на тракторі батька, потім розширив проект для застосування на всій сільгосптехніки.

Модуль Craft Scanner – це модуль з датчиками, які підключаються до бортового комп’ютера будь-якого трактора. Датчики можуть бути встановлені на будь-який сільгосптехніки, яка виконує культиваційні або посівні роботи. Потім ці дані датчиків відправляються на сервери, і автоматично дані бортового комп’ютера будуть задавати потрібну глибину, а техніка буде проводити роботи саме на цій глибині, – розповів студент.

Але на даний момент система проходить випробування, тестується на полях і вдосконалюється, а Лановий підписав меморандуми про співпрацю з компанією «Кернел», і отримав призи та диплом ПАТ «Креді Агріколь Банк». Це допоможе йому допрацювати винахід.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають