9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Український студент розробив датчики для контролю глибини обробки грунту

blankДругокурсник Вінницького політехнічного університету Роман Лановий створив датчики контролю обробки глибини грунту.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agronews.org.

Розробкою студента зацікавилися кілька великих українських агрохолдингів.

За словами Ланового, для кожної рослини потрібні різний рівень обробки землі. Тому гаджет, який дозволяє відстежувати глибину обробки грунту з будь-якої сільгосптехніки: культиваторів, сівалок, борін або плугів, просто необхідний.

Проводити перші експерименти з датчиками студент почав на тракторі батька, потім розширив проект для застосування на всій сільгосптехніки.

Модуль Craft Scanner – це модуль з датчиками, які підключаються до бортового комп’ютера будь-якого трактора. Датчики можуть бути встановлені на будь-який сільгосптехніки, яка виконує культиваційні або посівні роботи. Потім ці дані датчиків відправляються на сервери, і автоматично дані бортового комп’ютера будуть задавати потрібну глибину, а техніка буде проводити роботи саме на цій глибині, – розповів студент.

Але на даний момент система проходить випробування, тестується на полях і вдосконалюється, а Лановий підписав меморандуми про співпрацю з компанією «Кернел», і отримав призи та диплом ПАТ «Креді Агріколь Банк». Це допоможе йому допрацювати винахід.

Останні новини:

Зараз читають