9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 21 Січня, 2021

Український стартап xPand розробляє протез аортального клапана серця

 • У протезу немає вітчизняних аналогів, а закордонні недоступні для пацієнтів в Україні, що позбавляє їх останнього шансу на життя.

  Український стартап xPand поставив собі за мету зробити аналог транскатетерного протеза аортального клапана, а також системи його імплантації, яка буде коштувати до $5 000 разом з усіма маніпуляціями. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на “Дім інновацій”.

  Історія цієї розробки почалася в Німеччині, а саме в Мюнхенському центрі серця, де команда дослідників вирішила створити недорогий протез аортального клапана, орієнтований на ринки країн, що розвиваються. У 2014 році з’явилися перші креслення майбутнього клапана. Але виявилося, що вартість розробки та тестування такого продукту в Європі буде непідйомною.

  Тим часом проектом зацікавилася група підприємців в Україні, яка інвестувала в нього більше € 1,5 млн.

  Після цього xPand звернувся в бразильську компанію Labcor Laboratorios Ltda, яка спеціалізується на подібній продукції, і замовив їй виготовити прототипи свого клапана, а потім – кілька готових виробів для клінічних випробувань. У грудні 2016 року їх встановили двом пацієнткам на базі клініки для дорослих Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. На той момент одній жінці було 77, а інший – 79 років і обидві страждали важким аортальним стенозом.

  Через півтора року після проведення процедури пацієнти відчувають себе добре і мотивують команду xPand продовжувати роботу над проектом, – говорить керівник стартапу Олександр Талалаєв.

  Зараз перед ним стоїть завдання налагодити виробництво таких клапанів в Україні, випробувати їх і отримати всі необхідні дозволи для виходу на ринок.

  Умовно протез аортального клапана, над яким працює український стартап, складається з двох частин – металевого стента і стулок, виготовлених з телячого перикарда.

  Стент виглядає як трубка довжиною 4 см, зроблена з дротяної сітки. Для його виготовлення використовують нітинол – сплав, на 55% складається з нікелю і на 45% – з титану. У нього є дуже важлива властивість – пам’ять форми. Це означає, що при певних умовах, якщо деталь з нітинолу охолодити нижче 0 ° C і деформувати, то після нагрівання до певної плюсової температури вона повернеться в вихідну форму. Такі стенти протезів серцевих клапанів виготовляють в Німеччині.

  Путь к сердцу: как заменить клапан малой кровью

   

  Усередині цієї «трубки» закріплені власне три стулки клапана з телячого перикарда – це щось на зразок мембрани, навколишнього серце тварини. У команді стартапу є швачка Наталя, яка в буквальному сенсі руками зшиває такі клапани спеціальної хірургічної ниткою.

  Клапани випробовують на спеціальному стенді. Крізь них прокачують дистильовану воду, змушуючи їх відкриватися і закриватися так само, як вони повинні робити в серце. Але якщо серце робить в середньому близько 70 ударів в хвилину, то в такій установці клапан відпрацьовує 900 ударів в хвилину (тобто «б’ється» майже в 13 разів швидше).

  Через кожні 50 млн циклів клапан перевіряють – чи не має він пошкоджень і чи може нормально виконувати свою функцію. Якщо все в порядку, тестування продовжують. Сьогодні вже є клапани, які відпрацювали 450 млн циклів – якщо перевести в тривалість людського життя, це буде майже 12 років.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські міста торік придбали понад 300 тролейбусів

  Міста України у 2020 році придбали 337 тролейбусів.Цю інформацію надав ресурс AllTransUA, передає Національний...

  «Укрзалізниця» створює проєкт швидкісного сполучення поїздів зі швидкістю до 350 км/год

  «Укрзалізниця» має намір запустити пасажирське сполучення між Києвом, Львовом, Харковом і Одесою на поїздах, які розвивають швидкість до 300-350 км/год.

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався за західними стандартами спільно з...

  Нові вагони для міжнародних сполучень обслуговуватимуть маршрут “Київ – Запоріжжя”

  Два нових пасажирських вагони габариту RIC виробництва Крюківського вагонобудівного заводу включені до складу двох поїздів маршруту Київ-Запоріжжя.Передає Національний...

  Україна найближчим часом може підписати угоду щодо французьких локомотивів Alstom

  Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона, під час якого ймовірно буде підписано контракт із компанією Alstom.Передає...

  У Житомирській області стартує кілька інвестиційних проєктів

  Зокрема, очікується будівництво потужної сонячної електростанції, розширення цехів ТОВ «Церсаніт Інвест» та «Ферпласт-Україна». Крім цього інвестор з Нідерландів має намір побудувати в...

  “Лихачовський елеватор” придбав у вітчизняного виробника 108 вагонів-зерновозів

  ТОВ "Лихачовський елеватор" придбало 108 вагонів-зерновозів виробництва Крюківського вагонобудівного заводу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.Кожен...

  На закупівлю нових тролейбусів Хмельницький витратить майже два мільярди гривень

  У Хмельницькому на розвиток міського тролейбусного парку наступні п’ять років витратять майже два мільярди гривень.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Зараз читають

  На Хмельниччині завершується спорудження першої черги олійноекстракційного заводу

  Агрохолдинг «Кернел» завершує будівництво першої черги «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» на Хмельниччині. Наразі роботи на об'єкті виконані на...

  Китай замовив у «Мотор Січ» 400 авіаційних двигунів

  Підприємство «Мотор Січ» підписало контракт на постачання авіадвигунів АІ-322 для потреб Повітряних сил Китайської народної республіки.

  «Укрзалізниця» створює проєкт швидкісного сполучення поїздів зі швидкістю до 350 км/год

  «Укрзалізниця» має намір запустити пасажирське сполучення між Києвом, Львовом, Харковом і Одесою на поїздах, які розвивають швидкість...

  Українська приватна компанія розробила новий бойовий модуль «Воля»

  В Україні показали новий бойовий модуль для бронетехніки під назвою «Воля», розробки Nova Technology.