9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Український стартап розробив безпечну магнітну розетку

Український стартап Meredot розробив розетку нового покоління. Її відмінність від звичних нам пристроїв в тому, що амортизована вилка не встромляється в роз’єм, а примагнічується до нього, як зарядка MagSafe від Apple. Розробка прототипу обійшлася творцям в $500, інвестицій вони не залучали.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на MC Today.

Електрика між розеткою і вилкою передається за рахунок електромагнітної індукції. Вилка підключається до точки живлення в важкодоступних місцях і під будь-яким кутом, а якщо користувач випадково зачепить шнур, то вона безпечно від’єднається.

Якщо у вас немає пристрою з такою вилкою, як на фото (а у вас його точно немає!), То прилад можна підключити до розетки за допомогою спеціальних перехідників. Вони кріпляться на вилку і розетку.

Наші перехідники – це не заглушки, а якісь насадки на розетку типу wall tap outlet (широко поширені в США), – говорить він.

Засновник Meredot Роман Бисько каже, що в їх розетці немає електричних роз’ємів, а значить, немає і ризику отримати удар струмом.

Заглушка або пластикові шторки на класичних розетках маскують, але не вирішують проблему. Для цікавого дитини вони не будуть перешкодою, – уточнює Бисько.

За словами засновника стартапу, розетками можна обладнати житлові будинки, офіси, кафе, готелі або торгово-розважальні центри. У дитячих садах, школах або центрах сімейного відпочинку Meredot незамінних річ, впевнені розробники продукту.

Розеткою можна управляти зі смартфона через додаток. «Вийшов з дому – вимкнув розетки. Або подивився які працюють. Ті, хто використовує домашні спікери зможуть управляти розеткою голосом, наприклад через Amazon Echo », – розповідає підприємець.

Пізніше він планує синхронізувати продукт з Google Home і Apple HomePod. Разом з розеткою або подовжувачем Meredot користувач буде отримувати USB-перехідник, адаптер для електричної вилки або альтернативну вилку Meredot – на вибір.

Ідея для стартапу у Романа з’явилася півроку тому. Він задумався над тим, як будуть виглядати розетки через 20 років.

Невже в світі, де в “розумних будинках” автоматично регулюється рівень температури, вологість, освітлення, ми як і раніше будемо використовувати штепсель? Я зрозумів, що потрібна альтернатива, – каже Роман.

Перші прототипи його команда розробляла в Чернігові у майстри 3D-друку. Ідея стартапу йому сподобалася і пізніше він приєднався до команди. Зараз він працює промисловим дизайнером в компанії. Деякі деталі Meredot друкували в київській цифровий лабаратории Fabricator Lab.

Плати робимо самі, їх виготовляли наші колеги теж в Чернігові. А металеві кільця для магнітного підключення точили у одного в автомайстерні, – каже Бисько.

До запуску власного стартапу Роман працював технічним директором у міжнародній IoT компанії. Там він розробляв і впроваджував розумну автоматизацію для будівель. Сьогоднішній маркетинг-директор Meredot Анна Сидорова працювала разом з ним. А технічний директор Роман Єршов – студентський друг засновника.

У компанії він займається розробкою електроніки і програмного забезпечення. Всього в команді стартапу шість чоловік, чотири з них раніше працювали в індустрії інтернету речей.

В майбутньому Meredot планує укладати партнерство з виробниками електроніки, і хочуть, щоб в перспективі всі виробники перейшли на вилки типу Meredot.

Наша технологія передачі енергії може бути використана в тому числі і для зарядки електромобілів, – впевнений Бисько.

Роман вважає, що поки рано говорити про вартість їхнього продукту. А взагалі, розраховує, що різниця в ціні між їх і класичної розеткою буде порівнянна з різницею між Led-лампою і лампою розжарювання.

У квітні компанія представила прототип на iForum в Києві. Meredot пройшов відбір серед понад 500 проектів з усього світу і став учасником акселераційної програми MassChallenge Israel 2018. Там команда стартапу буде три місяці вчитися, а потім збирається виходити зі своїм продуктом на світові ринки.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають