9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Український стартап навчає нейромережу заздалегідь виявляти проблеми з сітківкою ока

Команда Altris.ai працює над вирішенням на основі штучного інтелекту, яке, за словами засновників, допомагає діагностувати проблеми з сітківкою ока на ранніх стадіях.

Співзасновники – CEO Андрій Куропятник, раніше працював в «Райффайзен Банк Аваль» та Ciklum, директор з медичних питань, лікар-офтальмолог з 15-річним стажем Марія Знаменська і CTO Антон Величко. Нещодавно проект вийшов у фінал конкурсу програми Global New Venture Chellenge (GNVC), це – частина New Venture Chellenge, акселерационного програми бізнес-школи Університету Чикаго.

Як розповів редакції AIN.UA CEO проекту Куропятник, попередні роботи по ньому велися ще у 2016 році, але сам проект був запущений в квітні 2017 року.

До цього терміну ми завершили перенесення даних, визначилися з архітектурою, технічними компонентами. Ми офіційно володіємо деперсоналізувати базою даних ОКТ-сканів сітківки та зорового нерва, в нашій базі понад 2,5 млн сканів, зроблених за період часу з 2005 до 2017, на сьогодні це одна з найбільших клінічних баз даних в індустрії, – розповідає він.

Зараз, за ​​словами команди, вже завершена розробка MVP двох основних сервісів – веб-платформи і мобільного застосування. Працюють вони так. У випадку з сайтом, користувач може завантажити туди скан сітківки і отримати опис діагнозу з певним рівнем достовірності. У мобільному додатку користувач може навести камеру смартфона на скан сітківки на моніторі (або на папері) і отримати діагноз. Веб-рішення поки працює краще. Зараз команда також працює над додатком для Microsoft HoloLens.

Наші алгоритми визначають нормальний стан сітківки (Normal Retina) і ще кілька захворювань (Dry AMD, Drusen and Dry AMD Geograpic Atrophy) із середньою акуратністю більше 96%. Поділ між «норма» і «патологія» – вище 98%. В цілому наш алгоритм розроблений для визначення стадій глаукоми, вікової макуло-дистрофії і діабетичної ретинопатії, – розповідає CEO проекту.

До кінця березня стартап планує запустити демо веб-платформи, щоб лікарі могли випробувати продукт. Також команда планує розширювати базу на основі даних офтальмологічного діагностичного центру, дозакупити діагностичне обладнання. За словами засновників, стартап уклав партнерство з The Univercity of Chicago Medicine, Department of Ophthalmology and Visual Science для спільних перед- клінічних випробувань.

Проект розвивається поки на власні кошти засновників, на сьогодні в нього вклали близько $500 000. У травні-червні розраховують залучити інвестиції (seed-раунд), ведуть переговори з інвесторами. Команда вважає, що цей сервіс може зацікавити не тільки лікарів, а й виробників діагностичного обладнання, офтальмологічні клініки. Також Altris.ai готується пройти сертифікацію в FDA і виходу на ринок США.

Останні новини:

Зараз читають