9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Український кулон для перекладу голосу в текст зібрав на Kickstarter $300 000

Український стартап Senstone, який робить модний кулон для перекладу голосових заміток в текст, зібрав на Kickstarter вшестеро більше, ніж заявлена ​​сума. Починаючи кампанію, Команда Senstone просила у співтовариства $50 000. Вчора вночі кампанія завершилася, а на рахунку у стартапу виявилося понад $300 000.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.

До речі, початкову суму в $50 000 команді вдалося зібрати лише через 36 годин з моменту старту. За час кампанії про стартапі написали багато відомих ЗМІ – The Verge, Business Insider, Mashable, Wired, Cnet і інші.

Kickstarter – це неповторний досвід. Підготовка і продуманість в цьому процесі – найважливіше. І дуже складно передбачити, що трапиться завтра. Наприклад, днями нас підтримав один з найвідоміших журналістів TechCrunch (Майк Бутчер – Ред.) І підкреслив, що дуже хоче випробувати пристрій. На жаль, зараз вільних гаджетів у нас немає, але влітку-восени спробувати зможуть всі, хто його замовляв, – говорить засновник і CEO Cтартап Назар Федорчук.

Кулон Senstone діаметром 29,53 мм і вагою 26 г робить замітки в один клік, на ходу переводить в текст і сортує по паттернам і темам (наприклад, щоденник, блог туриста, записки з конференцій і т.п.), які створює користувач. Він вміє розпізнавати 7 мов, тримає заряд до 3 днів.

Засновник стартапа Назар Федорчук почав працювати над проектом відразу після звільнення з роботи. Він почав втілювати цю ідею в життя на початку 2015 року. Йому потрібен був гаджет для вирішення власної проблеми: можливості швидко і зручно записувати свої ідеї, так і народилася кнопка для нагадувань або ж брошка, яка завжди поруч і яка може записати ваші думки. Влітку 2016 року до команди в якості співзасновника приєднався Маркіян Мацех.

На початку проекту до нього приєдналися також друзі засновників, програмісти, які на прототипі показали, що пристрій дійсно зможе переводити голос в текст в хорошій якості. Дизайн гаджета розробляли в Hochu Rayu.

Уже влітку 2016 роки команда створила робочий прототип і отримала перші передпосівні інвестиції від київського IoT Hub и Романа Кравченко. Роман – автор ідеї спробувати лайв-стрім старту кампанії на Kickstarter. Організовували Facebook-трансляцію на сторінку IoT Hub. За словами команди, трансляцію організовували в тому числі, щоб показати, як це робиться, іншим українським стартапам, які планують запускатися на Kickstarter.

На той час в команді було четверо людей, зараз – вже семеро, і ще п’ятеро працюють віддалено. Зараз Senstone шукає розробника бекенд і фахівця з machine learning.

За словами Назара, основну суму зібраних коштів витратять на першу партію і розвиток команди.

Для цих цілей ми не будемо залучати інвестиції. Але для розширення команди розробників і поповнення продуктової лінійки і маркетингу – ми відкриті для партнерства, – говорить він.

Зараз команда веде переговори з декількома заводами, які можуть допомогти з масовим виробництвом гаджета. Першим Бекер гаджет обіцяють доставити влітку або восени.

Останні новини:

Зараз читають