9.5 C
Alba Iulia
Середа, 27 Вересня, 2023

Українські розробники придумали, як добувати воду з повітря

Ця розробка допоможе аграріям заощадити на поливі мільйони. І забути про пластикові пляшки і хлоровану воду з-під крану. Стартап увійшов до числа найкращих на Європейському конкурсі бізнес-ідей.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Подробности”.

Від 15 до 30 літрів в день цієї води буде достатньо для сім’ї з трьох-чотирьох чоловік абсолютно. Тому що ми знаємо, що людині потрібно три літри води в день, – говорити Олена Савчук, співзасновнік проекту Water Cloud UA.

Зовні це буде схоже на традиційний кулер. От тільки вода в ньому не з пляшок, а утворюється з конденсату. У пристрою є “мозок”, що керує процесом збору вологи і її очищення. Працює установка за принципом кондиціонера. Але грошей на електроенергію витрачати не треба, є сонячна батарея.

Те, що ми спостерігаємо в кондиціонерах, коли водичка капає нам на голову, коли влітку жарко, так. Якщо в кондиціонері ця функція побічна – то в нашому пристрої вона основна. І спрямована якраз робота всієї установки, як раз на конденсацію, на вироблення води з повітря, – говорити Євген Лохматов, Засновник стартап-проекту Fractal.

Українська розробка набагато дешевша, простіша і максимально безпечна для природи, кажуть автори. Від початку цей проект теж створювали для аграріїв.

В середньому на гектар для кукурудзи якщо ми беремо, таких установок потрібно буде при стандартній потужності, яка вона є зараз – це потрібно буде від 15 до 20 установок на 1 га. Але окупність буде протягом одного сезону, – говорити Олена Савчук, співзасновнік проекту Water Cloud UA.

Втім технологію можна використовувати не тільки на полях.

Для госпіталю, для військових це дасть незалежність, від водних ресурсів на будь-якій території незалежно це пустеля, це територія, де забруднена вода, це просто територія де необхідна вода, – говорити Олена Савчук, співзасновнік проекту Water Cloud UA.

Останні новини:

Зараз читають