9.5 C
Alba Iulia
Субота, 2 Грудня, 2023

Українська команда розробляє унікальні стартапи для незрячих людей

На сьогодні у команди два технологічних проекти – CamTouch та Open World

Команда проекту складаєтсья з випускників стартап школи Sikorsky Challenge Андрія Коноваленка, Івана Селезньова та Лесі Кондратюк.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Стартап школу Sikorsky Challenge.

CamTouch – це перший проект Андрія Коноваленка, який являє собою стилос, вартістю лише 139 $, що дозволяє перетворити будь-яку поверхню на інтерактивну. Завдяки такому пристрою можна спроектувати зображення на стіну, стелю, підлогу, або навіть людину.  Цей проект буде корисним для навчальних закладів, оскільки кожна школа зможе замінити таким стилусом дорогу інтерактивну дошку.

Місія другого проекту  Open World –  допомогти людям з вадами зору та зробити міста “видимими” для незрячих людей. Спеціальні пристрої, оснащені технологією Bluetooth Low Energy, передаватимуть сигнал мобільного пристрою при наближенні людини до речей на певну відстань (наприклад, в радіусі п’яти метрів). При цьому мобільний додаток повідомлятиме користувачеві про предмет.

Така технологія сигнальних маячків для незрячих людей вже розроблена інженером  Ванею Селезньовим, який вже розробляв гаджети для допомоги незрячим. Найпершою його розробкою була рукавичка, а потім перстень, який орієнтує людину в просторі.

Після розробки концепції, до проекту долучився Андрій Коноваленко, як IT розробник і Леся Кондратюк, як business developer. Також у команді задіяно двоє незрячих консультантів: чотириразовий призер Паралімпійських ігор Василь Закревський  та тестувальник різних гаджетів для незрячих Ігор Кушнір.

Після переходу до бізнес-інкубатору “1991”, команда здійснила проектування виробництва, постачання, патентування маячків. Промислова партія перших гаджетів очікується вже в березні. Першими клієнтами компанії вже замовлено більше ніж 600 маячків.

Такі маячки називаються “біконами”, є поширеними в світі для indoor навігації, а також в маркетингових цілях. Особливістю  маячка Open World  є те, що в нього вбудовано динамік і він може розмовляти; такого раніше не існувало, бо бікони обмежувались лише звуковим сигналом.

blank

В планах авторів проекту встановлення BLE-маячків на автобусах, аптеках, школах, та інших міських об’єктах. Наприклад, якщо до зупинки під’їжджає автобус з маячком, то користувач дізнається про номер та маршрут руху. Окрім того, люди з обмеженими можливостями зможуть перемикати світлофори для безпечного перетину дороги.

Проектом вже зацікавились в інших країнах, зокрема в Іспанії, але інформацію за кордон поки не поширюють. Якщо буде можливість виготовляти великі партії, то команда готова співпрацювати з великими ринками, як наприклад, Китай.

- Advertisement -

 

Останні новини:

Зараз читають