9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

Українка створила рукавичку, яка озвучує мову жестів

19-річна Тамара Вощіло з Тернополя впевнена — такий пристрій стане у нагоді людям з проблемами слуху та мови.

Коли студентці технічного коледжу імені Івана Пулюя Тамарі Вощіло запропонували розробити автоматичне регулювання для жалюзі, що мало стати основою її курсової роботи, дівчина вирішила, що це надто банально. На роздуми над майбутнім проектом дали тиждень. Через сім днів вона вразила викладачів ідеєю створення рукавички, яка б озвучувала мову жестів, пише 24 Канал.

На розробку пішло вісім місяців, і не обійшлося без недоліків — рукавичка вийшла надзвичайно громіздкою, до ліктя, також часто виходили з ладу дроти. Але роботу вона все ж захистила, і вирішила вдосконалити пристрій вже під час роботи над дипломом.

Цього року вона зуміла зробити рукавичку звичайних розмірів, а сам пристрій тепер працює без помилок.

Хоч у моєму оточенні немає людей з вадами мови або слуху, я впевнена, що скоро з ними познайомлюсь — такий пристрій дуже б їм знадобився. І ним вже зацікавилися в школі для глухонімих дітей. Хоча зараз мови про його виробництво не йде, для цього потрібні гроші. Крім того, немає межі досконалості — я буду й далі займатися цією роботою, — розповіла дівчина.

Розумна рукавичка підключається до смартфона за допомогою Bluetooth. На кожному пальчику — датчик, який зчитує жест і передає на мікроконтролер. Потім інформація оброблюється та визначається номер, за яким у смартфоні вже записані певні фрази. Програмувати все це люди зможуть самостійно.

«Грошей на сенсорні датчики в мене не вистачало: кожен коштував по 700 гривень, тому я їх зробила сама з радіодеталей. Працюватиму над їхньою точністю, адже поки рукавичка не завжди може визначити жест, як прописано у програмі. Працювати є над чим», — зізнається Тамара.

Після того, як налагодить роботу пристрою, дівчина віддасть його випробувати людям з вадами слуху та мови. А поки вона готується вступати до технічного університету в Тернополі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають