9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

Український біопакет переміг у конкурсі University Startup World Cup

Екологічний пакет, який протягом місяця розкладається у землі українця Дмитра Бідюка з Сумського аграрного університету, переміг у конкурсі University Startup World Cup у Копенгагені. Матеріал пакету містить полісахариди, які добуті з овочів та водоростей.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на BBC.

При створенні використовують такі порошки, подібні до крохмалю, які використовують у харчовій промисловості. Вони не шкідливі, – розповідає Дмитро Бідюк

Винахідник запевняє, що компонентів, які входять до складу, в Україні достатньо, тому проблем з сировиною для виробництва пакетів не буде. Такий пакет є непрозорим та товстішим за звичайний поліетиленовий, а на дотик – пакет ніби розтягується. Використаний пакет підходить для годування тварин та отримання добрив.

В лабораторії Сумського університету виготовлення такого пакету займає день і коштує близько трьох гривень. Втім, при налагодженні промислового виробництва собівартість та тривалість виготовлення значно зменшаться.

За словами Дмитра, найкраще пакет розкладається при кімнатній температурі у 20 градусів і у вологому середовищі, адже в такому вигляді його інтенсивно знищують мікроорганізми.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають