9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Вересня, 2023

ТОП-10: Найкрупніші українські стартапи за підсумками року

Цей рік в українському IT запам’ятався кількома примітними угодами. Був встановлений новий рекорд за сумою залучених коштів в компанію, засновану в Києві, а також проведено велике ICO за участю українського стартапу

Про список найкрупніших інвестицій в українські стартапи передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на AIN

1. Найкрупнішим за обсягами інвестування став стартап Grammarly, що працює над онлайн-сервісом перевірки граматики, який оголосив про залучення $110 млн. Цей раунд став рекордним серед стартапів, заснованих в Києві. Інвесторами виступили General Catalyst, IVP і Spark Capital. За допомогою технологій штучного інтелекту сервіс рекомендує виправлення, які роблять текст граматично, стилістично і структурно правильним.

2. Блокчейн-компанія BitFury, заснована Валерієм Вавілов з Латвії та Валерієм Небесним з України, залучила на початку цього року $30 млн. Інвестором виступила гонконгська фінтех-компанія Credit China Fintech Holdings. В рамках угоди сторони домовилися створити спільне підприємство, яке буде продавати в Китаї обладнання для майнінгу, розроблене в BitFury.

3. На третьому місці за сумою залучених інвестицій в цьому році виявився DMarket. Це  глобальний маркетплейс для торгівлі внутрішньоігровим контентом, який запустили член ради директорів кіберспортивного клубу Na’Vi Олександр Кохановський і засновник платформи з торгівлі віртуальними предметами Володимир Панченко. DMarket сумарно залучив близько $25 млн доларів через ICO. Цей аукціон токенів став найбільшим в історії українських стартапів.

4. Чергові інвестиції у 2017-му році привернув GitLab, співзасновником якого є харків’янин Дмитро Запорожець. GV (раніше відомий як Google Ventures) інвестував в стартап $20 млн в рамках фінансування серії С. GitLab – це opensource-рішення для хостингу git-репозиторіїв. Зараз рішеннями стартапу користується близько 100 000 організацій. Всього за свою історію стартап сумарно залучив близько $45 млн.

5. У жовтні виробник пристроїв для домашніх тварин Petcube оголосив про залучення чергового раунду інвестицій. Almaz Capital, AVentures, Y Combinator і інші інвестували в компанію $10 млн в рамках фінансування серії А. У Petcube відзначили, що залучені кошти витратять на розробку нових продуктів, маркетинг і розширення дистрибуції в Північній Америці і на світовому ринку.

6. Стартап People.ai залучив $7 млн ​​ще у 2016 року, але публічно про це стало відомо в травні 2017 року. Стартап залучив кошти від Lightspeed Venture Partners, Index Ventures, Shasta Ventures, Y Combinator і SV Angel в рамках фінансування серії А. People.ai – це платформа для управління відділом продажів, яка працює на основі штучного інтелекту. Стартап був заснований українцями Олегом Рогинским і Георгієм Козловим.

7. У вересні стартап YayPay з українським співзасновником Євгеном Виборовим і відділом розробки в Дніпрі оголосив про закриття угоди на суму $5,3 млн. Основними інвесторами виступили фонди QED Investors, Birchmere і Fifth Third Capital. Стартап YayPay спеціалізується на оптимізації фінансових процесів для середнього бізнесу: він дозволяє відслідковувати всі рахунки-фактури, їх статуси і так далі. Залучені кошти YayPay планує витратити на розширення команди і відкриття офісу в Києві.

8. Цього року кошти також привернув український стартап Allset. Фонди Greycroft, Andreessen Horowitz, Vaizra Investments, Compound, FJ Labs і SMRK інвестували в проект $5 млн. Allset – це додаток для бронювання столиків і попереднього замовлення їжі в ресторанах. Представники стартапу розповідали, що залучені кошти витратять на маркетинг і розширення присутності в США.

9. У жовтні заснований українцями стартап Rentberry оголосив про успішне закриття другого раунду фінансування. Проект залучив $2,8 млн від ряду фондів, включаючи Zing Capital, 808 Ventures, Beachwood Ventures і інших. Rentberry – це платформа для довгострокової оренди житла в США. Представники стартапу відзначали, що залучені кошти підуть на розробку нових функцій.

10. У лютому стало відомо, що фонд bValue інвестував в стартап CallPage, який був заснований трьома українцями в Польщі. Сума інвестицій склала 1 млн євро ($1,056 млн за курсом за лютий). CallPage – віджет, який дозволяє швидко зв’язати клієнта і торговця по телефону. Раніше стартап привертав сумарно понад $580 000.

Крім того, серед стартапів які зібрали менше за 1 млн $ були Spinbackup ($500 000),  Bookimed, ($500 000), Kitcast, ($500 000), bNesis, ($480 000), Вінницька IT-Академія ($360 000), ShipNEXT, SoftCube, Kray Technologies.

Останні новини:

Зараз читають