9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

Одеський стартап зробив революційне VR-крісло, здатне переміщати гравця на 360°

Одеська компанія MMOne пропонує геймерам досить незвичайні відчуття: як, наприклад, крісло, яке може крутитися на 360° по трьох осях, таким чином повторюючи за гравцем переміщення в грі.

blankТакі крісла розробляє і виробляє одеська MMOne. Компанію в 2012 році запустило кілька партнерів, знайомих ще зі школи: Дар’я Маркова, з досвідом роботи в онлайн-кінотеатрах, Андрій Борисов, який раніше займався рекламою, Алекс Рижкин, який раніше працював в геймдів-компанії Wargaming, інженер Костянтин Білоус і підприємець В’ячеслав Вайнбранд .

Компанію MMOne заснували в 2012 році. За цей час команда встигла розробити кілька прототипів крісла. За даними VentureBeat, прототип минулого року тільки щодо комплектуючих обійшовся в $ 50 000 за штуку. Розвивається проект поки на власні гроші співзасновників, але для масштабування MMOne збирається шукати інвесторів. Зараз в команді стартапу – 10 осіб.

На початку цього року команда нарешті завершила роботу над комерційною версією продукту. «У нас за цей час було багато версій цього атракціону, але кожен раз вихід комерційної версії зупиняла сертифікація. Зараз же ми отримали європейський сертифікат TUV», – розповідає Борисов.

blank
Листопад, 2015 року, прототип №2, Зальцбург, презентація продукту для RedBull

Крісла розробляються і збираються в Україні з німецьких комплектуючих, для VR використовуються окуляри Oculus CV1. Власного заводу у компанії поки немає, виробничі потужності орендують. Зараз крісла – досить дорогі, і не призначені для домашнього використання. Кінцеву ціну команда не називає, проте порівнює її з ціною Tesla Model S в хорошій комплектації. «Ідея частково в тому, щоб повторити модель розвитку Tesla: спочатку вони зробили супердорогий родстер, але зараз дійшли до Model 3, яка стоїть зовсім інших грошей», – говорить Борисов.

Таке крісло, за словами розробників, підходить для 50% ігрового контенту: космічні подорожі, гонки, авіасимулятори, все, що пов’язано з швидким рухом, різкими поворотами і т.д. Крісло сумісно з багатьма популярними іграми, включаючи гоночну Trackmania Turbo від Ubisoft, авіасимулятор DCS World від Eagle Dynamics та інші.

Для українських гравців індустрії розваг крісло поки дороговато, однак команда обіцяє проводити в Одесі демо-дні: в цей час все, що зареєструвалися на тест в Facebook, зможуть випробувати крісло.

Але плани у компанії набагато амбітніші, ніж простий продаж крісел. Команда розглядає створення власного контенту, роботу з кіберспортивного VR-чемпіонатами, а в майбутньому – мережа VR-атракціонів по всьому світу.

За матеріалами AIN.ua

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають