9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

Навіщо українським стартапам брати участь у виставці CES

 • Щороку в січні в Лас-Вегас з’їжджаються стартаперів. Але покер в Caesars Palace тут ні при чому: відразу після Нового року в місті проводиться найбільша і найстаріша світова виставка споживчої електроніки Consumer Electronics Show (CES). Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на АІН.

  Саме тут світу вперше показували багато історично важливі девайси від відеомагнітофона до Xbox. Найбільші компанії на кшталт LG, HTC, Amazon, Samsung, Dell використовують виставку, щоб демонструвати нові продукти (з анонсами, правда, потрібно обережніше: в цьому році прототип крутого ігрового ноутбука вкрали прямо зі стенду Razer).

  7737

  Для hardware-стартапів – це хороший шанс заявити про себе, потрапити в ЗМІ, познайомитися з клієнтами, зацікавити інвесторів.

  Українські hardware-проекти беруть участь в CES з 2015 року. З кожним роком українське представництво на виставці зростає: в цьому році для стартапів з України навіть була організована окрема секція UA Expo Zone. Редакція запитала організаторів секції та учасників про те, яку практичну користь може принести стартапу участь в CES. Відзначимо, що ціни на участь у виставці досить високі, можна порівняти, наприклад, з місячною зарплатою Java-Сеніора.

  Для hardware-стартапів – це хороший шанс заявити про себе, потрапити в ЗМІ, познайомитися з клієнтами, зацікавити інвесторів.

  Українські hardware-проекти беруть участь в CES з 2015 року. З кожним роком українське представництво на виставці зростає: в цьому році для стартапів з України навіть була організована окрема секція UA Expo Zone. Редакція запитала організаторів секції та учасників про те, яку практичну користь може принести стартапу участь в CES. Відзначимо, що ціни на участь у виставці досить високі, можна порівняти, наприклад, з місячною зарплатою Java-Сеніора.

  15826628_1249555948461498_5

  Щоб оформити красивий стенд в хорошому місці, потрібно заплатити від $ 2500 до $ 4000 за кожного учасника / стенд. Крім того, доведеться витратитися на дизайн і декорації, організацію прес-конференцій і т.д. Чим більше стартапу хочеться виділитися на тлі конкурентів, тим більше доведеться платити. В українській секції відібрані стартапи брали участь безкоштовно, але все ж оплачували візи, переліт і житло. Так навіщо ж українці щороку їдуть в Вегас?

  crb_2659

  За даними організатора української секції UVCA Ольги Афанасьєвої, в цьому році TechNovator (вони роблять бездротові зарядки – ред.) Вдалося провести переговори з великої світової авіакомпанією, щоб спільно з її інженерами проводити тести, також – про інтеграцію в автомобілі Mersedes, BMW.

  15871672_10206306637703101_

  Українська секція на CES-2017

  Raccoon.world (займаються VR-пристроями – ред.) Отримали більше сотні контактів: тих, хто хотів би стати early birds на Kickstarter і купити продукт, а також близько 10 контактів технологічних компаній, з яким хотіли б працювати: Valve, Magic Leap, Microsoft і т.д. «Kickstarter сказав, що чекає проект у себе на краудфандінгом і зробить інтро з найкращими коментарями перед Bolt і Techstars», – розповідає виконавчий директор асоціації Ольга Афанасьєва.

  Hideez – один з переможців нашого рейтингу – роздали понад 20 пристроїв журналістам і експертам на огляд, отримали 5 пропозицій про співпрацю від спеціалізованих торговельних мереж. Cardiomo (смарт-кліпса для відстеження метрик здоров’я літніх людей – ред.) Зацікавилися інвестори з США, Саудівської Аравії, Бангладешу, Латвії, Бельгії, Японії, Франції, Монако, Іспанії та Швейцарії. Після виставки стартапи-учасники повезли в тур по Долині, знайомити з інвестфондами начебто HP Tech Ventures, Almaz Capital і ін.

  15940616_1294070930631036_6

  Український різдвяний вечір в Вегасі

  «Радує, що біля нашої UA Expo Zone« тусувалися »не тільки відвідувачі виставки. Він став своєрідним хабом для всіх українців на CES: інвесторів, ангелів, підприємців і т.д. А коли на Різдво ми організовували «Український вечерю» в Лас-Вегасі, зібралося понад 40 осіб-українців », – каже Афанасьєва.

  Редакція зібрала розповіді стартапів-учасників цього року. Ми намагалися питати як про плюси, так і про мінуси участі в CES, але відгуки в основному вийшли позитивні.

  Ярослав Ажнюк, CEO Petcube:

  Компаніям на різних стадіях виставки потрібні для різних цілей. На ринку споживацької електроніки ми бачимо дві корисні події — CES у Вегасі та IFA в Берліні. В перші роки корисно було отримати враження від потенційних споживачів і дистриб’юторів, зрозуміти, чи потрібен такий продукт на ринку. Нам вдалося налагодити перші контакти з Amazon, Best Buy, Petco, які пізніше (через 6 місяців, 1 і 2 роки) перетворилися на контракти.

  petcube14

  Еволюція стендів Petcube: 2015 рік

  petcube17

  2017 рік

  Для більших компаній це, в першу чергу, можливість зустрітися з усіма великими клієнтами, тобто рітейлерами та дистриб’юторами, а також з партнерами — фабриками, виробниками компонентів чи упаковки, логістичними компаніями. Кожен з них відповідає за частину маржі на шляху продукта від фабрики до кінцевого споживача.

  Те, як компанія оформлює свій стенд, багато говорить про неї, про те, як вона працюватиме з маркетинговими матеріалами, які потім будуть продавати продукт у відповідних мережах магазинів, як вона представляє бренд у комунікації зі споживачами. Разом зі спілкуванням з топ менеджерами компанії це створює враження на роки, відштовхуючись від якого приймаються рішення про співпрацю і підписуються контракти. CEO одної з компаній із хорошим досвідом участі в CES якось сказав мені, що виставка приносить їм 70% всього річного бізнесу, і це виглядає схожим на правду.

  Марина Вермішян, COO Luciding:

  Я б усім радила пройти досвід CES, виставка – неймовірна, що займає цілих 3 павільйону, кожен з яких – величиною з середніх розмірів місто. При цьому всі дуже гармонійно і грамотно організовано для того, щоб людям було легко виконати свої завдання.

  Ця подія, рівних якому я ніде не зустрічала, тут і натхнення, і серйозний бізнес, і якісні контакти. Ніде більше в світі ви не зустрінете стільки потрібних вам людей, зібраних в одному місці, і всі вони приїхали поговорити з вами! Інвесторів, дистриб’юторів, консультантів – просто завались. Залишається з ними тільки працювати.

  Ми спілкувалися з партнерами з виробництва та дистрибуції, інвесторами, зацікавленими в B2B. Це все – дуже хороші контакти, такого не отримаєш ніде, якщо ти ще нікому невідомий стартап. Всі ці люди хочуть почути тебе, вони спеціально приїхали дізнатися про інновації. CES дає саме базу таких людей, тобі є з чого вибирати, і ти точно зустрінеш свій match.

  Олег Давидов, CVO Hideez:

  Виставка CES 2017 стала для нашої компанії по суті світовою прем’єрою нової версії продукту Hideez Key 2. Від участі у виставці ми очікували:

  1. Знайти партнерів в B2C-сегменті.
  2. Намітити кроки по сертифікації продукту в області безпеки.
  3. Знайти партнерів для проведення пілотних проекти в B2B.

  В результаті участі у виставці:

  1. Отримали зацікавлених B2C партнерів з США, Канади, Великобританії, Франції, Німеччини, Китаю.
  2. Отримали запрошення на вступ до асоціації за стандартами безпеки FIDO, OTA, OATH і проходження сертифікації як члена асоціацій, включаючи участь в розвиток стандартів і технологій.
  3. Отримали запрошення до участі в конференції OATH.
  4. Отримали нові знайомства, зокрема з компаніями BMW, Nissan, Volkswagen, Netflix і відкрили для себе нові моделі використання універсального ідентифікатора Hideez Key: в медицині для авторизації медичного персоналу та пацієнтів, і в автомобілебудуванні.
  5. Попередньо домовилися про проведення 10 пілотних проектів, зокрема в США.

  Ивін Пасічник, CEO Ecoisme:

  Якщо в двох словах: дуже круто, що в цьому році було презентовано 22 стартапу з України. Завдяки UVCA приїхало 8 стартапів. Два роки тому на CES було всього 2 українських стартапу, так що це дуже великий прогрес.

  15823017_1244737618943331_1

  Ми вирішили їхати в самий останній момент, тому не змогли добре підготуватися, але нас захопили на Product Hunt напередодні виставки, ми отримали понад 1000 апвоутов, запустили попереднього продажу, і добре продали з сайту.

  За весь час CES ми отримали близько сотні контактів. Наскільки вони корисні – покаже час, коли ми їх опрацюємо. Але вже після CES пройшло кілька зустрічей в Долині, і зустрічі дуже продуктивні. Я ще залишився в Долині, оскільки зустрічей виявилося набагато більше, ніж очікував.

  У минулому році ми до Вегаса так і не доїхали ?

  Влад Тісленко, CEO Concepter:

  Продуктові компанії зазвичай їдуть на CES з двома основними цілями: зустрічі, знайомства з ритейлерами і дистриб’юторами, анонс новинок і презентація їх медіа (в цьому році на CES український стартап анонсував Concepter Airphones – повністю бездротові навушники в форматі on-ear, за запевненнями команди, вони будуть тримати заряд втричі довше представлених навушників Apple – ред.). Тут можна вибудовувати партнерства з іншими компаніями, спілкуватися з інвесторами або знайти / запропонувати якісь послуги відвідувачам.

  Ми зустрічаємося з нашими партнерами по дистрибуції продуктів, підтримуємо стосунки з ними. Встигли вже укласти навіть один контракт на поставку товару в нову країну. З мінусів можу виділити невдалий вибір місця в цьому році. У нас було мало трафіку і багато хто не міг нас знайти. Для молодих компаній найкраще місце – це Eureka Park, там завжди великий трафік і багато корисних людей.

  aba0651

  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні готують проєкт наукового парку для інноваційного підприємництва та комерціалізації розробок

  Науковий парк «Академ.Сіті» створить середовище для інноваційного підприємництва та комерціалізації наукових розробок.Про цю...

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона тонн вантажів, перевищивши показник 2019...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express, запустять додаткову комфортабельну електричку.

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  “Укрзалізниця” вводить послугу перевезення вантажів з узгодженими термінами та обсягами

  АТ "Укрзалізниця" з січня 2021 року запроваджує новий продукт для своїх клієнтів — послугу перевезення вантажів у...

  КБ «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс в інтересах іноземного замовника

  Державне київське конструкторське бюро «ЛУЧ» розробляє зенітно-ракетний комплекс ближньої дії для іноземного замовника.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в...

  В Україні незабаром почнуться випробування вітчизняного кулемета калібру 12,7 мм (фото)

  ПАТ "Завод "Маяк" планує стати третім виробником кулеметів калібру 12,7 мм на пострадянському просторі. Новий кулемет проєктувався...