9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

На базі чотирьох українських вузів запустять мережу бізнес-інкубаторів для студентських проектів

blankУ багатьох країнах університети є центрами розвитку науки і подальшої комерціалізації розробок. В Україні подібні ініціативи знаходяться в зародковому стані.

З метою розвитку підприємницької культури в вітчизняних вузах громадська організація «Платформа інноваційного партнерства» за підтримки компанії Cisco оголосили про запуск мережі бізнес-інкубаторів. Вони запрацюють при чотирьох університетах. В рамках програми YEP incubators в них відкриються коворкінг, де для студентів пройде 9-тижнева інкубаційна програма. Заявки на участь приймають до 26 березня.

Інкубатори зароблять на базі Київського національного економічного університету, Національного авіаційного університету, наукового парку КНУ ім. Тараса Шевченка та Донецького національного технічного університету, який зараз знаходиться в місті Покровск Донецької області. Вузи надають YEP приміщення, надають технічну та інформаційну підтримку. У кожному з них будуть відкриті коворкінг, в яких команди-учасники зможуть працювати над проектами.

Фінансує програму YEP Incubators український офіс Cisco. Компанія також надає організаційну, PR-підтримку і можливість користуватися рішенням для спільної роботи Cisco Spark. Партнерами виступають компанії Lizard Soft, ВДНГ-TECh і Axon Partners.

У инкубационную програму входить серія лекцій та воркшопів від експертів з України, Польщі, Ізраїлю та менторське супровід команд. Серед менторів на сайті програми вказані партнер фонду Magnetic One Ventures Віктор Компанієць, СЕО «Часопис» Олена Калібаба, СЕО юридичної компанії Axon Partners Дмитро Гадомський, співзасновник Jeapie Олександр Михайленко та інші. Також студентів будуть супроводжувати ментори європейської мережі академічних бізнес-інкубаторів AIP з Польщі та стартап-інкубатора Тель-Авівського університету StarTAU.

В першу чергу, серед учасників програми ми хочемо бачити представників університетів і команди, в складі яких є студенти. Немає обмежень за напрямками проектів або стадії їх реалізації, – розповів AIN.UA CEO YEP Incubators Андрій Заїкін.

Організатори планують відібрати по 5-6 команд у кожен з чотирьох інкубаторів. Також для індивідуальної участі в програмі сформують групи по 25-30 студентів. Всі вони пройдуть 9-тижневу програму, яка розпочнеться 1 квітня. На 10 червня заплановано демо-день, в рамках якого учасники презентують проекти перед експертами та інвесторами. Після вони зможуть продовжити роботу над своїми проектами в партнерських акселераторах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають